Ziele ostrożenia na wypadanie włosów

ziele ostrożenia na wypadanie włosów

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu. Zainteresowałaś mnie tym czarcim żebrem: Wspomniałaś że przeciwdziała wypadaniu włosów

Jak przygotować kąpiel z czarcim żebrem?

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu.

10 SPOSOBÓW NA WYPADANIE I ODRASTANIE WŁOSÓW!

Ostrożeń czarcie żebro jest pokaźną i ładną rośliną rozpowszechnioną w naszym kraju. Rośnie przy lasach, na polanach, pastwiskach, ugorach, w dolinach rzek. Lubi wilgotne gleby. Górna część rośliny i liście otulające pąk kwiatowy, a potem owoc są barwy żółtozielonej, przez co zwracają na siebie uwagę. Kłącze poziome, po ugotowaniu jadalne i odżywcze inulina, fitosterole. Łagodzi stany zapalne i świąd skóry.

Zakupy Kobieta Publikuj na Wizaz. Jestem ciekawa czy któraś z Wizażanek stosowała lub przynajmniej obiło jej sie o uszy. Podobno płukanka z tego zioła jest jednym z niezawodnych babcinych sposobów, tak słyszałam Wzmacnia włosy, działa na porost - pewna pani mówiła mi, że jej kuzyn kiedyś paskudnie łysiał i codziennie płukał sobie głowę w naparze z ziela ostrożenia przez kilka miesięcy po czym miał niesamowicie bujną czuprynę.. Moniczka96 Pokaż profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość do Moniczka96 Znajdź więcej postów Moniczka Cóż, myślę, że ten kuzyn miał spore szczęście, jeśli to prawda A samym zielskiem chyba warto się zainteresować, gdyż zawiera ono inulinę, która występuje w kosmetykach na porost włosów, m. O takim działaniu nie słyszałam, ale stosuje się je do zdejmowania uroków. Może ktoś rzucił urok na jego włosy. No właśnie coś czytałam o tych urokach etc. Ale szczerze nie wierzę w to Może warto wypróbować dla wzmocnienia włosów nawet jeżeli nie wypadają. Ziele ostrożenia pomaga też w oczyszczaniu organizmu, zresztą sama herbatka bardzo dobra trochę miodowa, a wywar polecam osobom z tłustą cerą, też kiedyś nim przemywałam twarz i cera wyglądała o wiele lepiej.

Czarcie żebro to ludowa nazwa rośliny ostrożeń warzywny Cirsium oleraceum L. Można spotkać także z inne określenia czarciego żebra, takie jak pietra ziele, carskie ziele. Rośnie w środkowej i północnej Europie, a także w Azji. W Polsce ostrożeń warzywny jest powszechny i ma status gatunku rodzimego. Czarcie żebro dorasta do wysokości 1,5 metra.

Komentarze

Czarcie żebro cenione jest przede wszystkim za zawarte w nim substancje aktywne biologicznie. I to one decydują o leczniczych właściwościach rośliny, takich jak:.

Super post!

Zostaw swoją myśl