Zoltko na wypadanie wlosow

zoltko na wypadanie wlosow

Wypadanie włosów to dla wielu osób ogromny problem. Przeżywają to bardzo szczególnie kobiety. Mężczyzn martwi on rzadziej, ponieważ łysienie to typowa męska przypadłość i zdarzyć się może w każdym wieku.

Maseczka z jajka na włosy (przepis). Czy jajko na włosy to dobry pomysł?

Maseczkę z jajka można stosować na włosy niezależnie od ich rodzaju, każdy bowiem potrzebuje do pielęgnacji białek, które pomagają w odbudowie ich struktury, wypełniając ewentualne luki i przeciwdziałając uszkodzeniom. Maseczka z jajka polecana jest zwłaszcza osobom, które borykają się z włosami pozbawionymi blasku, jak również zniszczonymi zabiegami fryzjerskimi czy codziennym suszeniem z użyciem wysokiej temperatury. Maseczka ta będzie dobra również na porost włosów, ponieważ je wzmocni, dzięki czemu kosmyki będą rosły zdrowe, miękkie, gładkie i lśniące. Stosowana regularnie, pozytywnie wpłynie także na nawilżenie naszych włosów i zapobiegnie powstaniu łupieżu.

Oto 5 prostych sposobów na wykorzystanie jajek przeciwko wypadaniu włosów:

DIY maseczka do włosów, miód, żółtko, jogurt...

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada. Fizjologicznie ubywa nam — włosów na dzień. Dopiero kiedy zauważymy, że liczba ta wzrasta, a na szczotce zostaje zbyt wiele włosów, należy działać! Możemy wyróżnić kilka, a nawet kilkanaście czynników powodujących gubienie włosów.

Do wyboru masz aż 5 maseczek. Twoje włosy zaczęły ostatnio wypadać garściami, a ty zastanawiasz się jak temu zaradzić? Jeśli tak, to dobrze trafiłaś. Dlaczego nie używać w tym celu naturalnych produktów, jakimi są jajka? Zawierają one składniki odżywcze, które sprawiają, że włosy są zdrowe i silne. Jaja są bogate w białko, które jest głównym budulcem włosów. Zapobiegają osłabianiu i wypadaniu włosów.

Czy wiesz, że żółtko kurzego jajka świetnie wpływa na zdrowie i wygląd włosów? Jeśli nie, to koniecznie powinnaś je wypróbować do codziennej pielęgnacji kosmyków. Żółtko bez wątpienia należy do grupy produktów spożywczych, które mają nie tylko zbawienne działanie zdrowotne dla naszego organizmu, ale są również świetną receptą na piękną skórę i lśniące włosy. Dostarczają nam wiele witamin i minerałów, nie zawierając przy tym żadnych substancji chemicznych. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak wykorzystać żółtko do mycia głowy.

Komentarze

Mieszanka żółtka jaja i soku z limonki jest idealnym środkiem do walki z nadmiernie wypadającymi włosami.

Jajka przydają się nie tylko w kuchni. To ulubiony, naturalny kosmetyk naszych babć, ciotek i mam.

Zostaw swoją myśl