Dekoloryzacja Ewa Salon Fryzjerski

3 rodzaje rozjaśniania:

  • rozjaśnianie właściwe
  • zniszczenie sztucznego zabarwienia (dekoloryzacja)
  • rozjaśnienie z jednoczesnym zabarwieniem włosów (farbowanie rozjaśniające z użyciem farby)

Po dekoloryzacji włosy trzeba wzmocnić, nawilżać je, aby podbudować strukturę włosa, wygładzić jego powierzchnię i dodać elastyczności. Ten zabieg to również sposób na powrót do naturalnego koloru włosów. Natomiast, w przypadku, gdy włosy zostały ufarbowane szkodliwymi dla nich preparatami, przez co są zniszczone, a dodatkowo finalny kolor jest bardzo ciemny, dekoloryzacja musi być powtarzana co najmniej kilka razy.

Przede wszystkim potrzebne będzie wykonanie próby na niewielkim kosmyku włosów przynajmniej na trzy dni przed dekoloryzacją.

Jeśli na włosy naniesiona była farba, która bardzo je zniszczyła, jedna dekoloryzacja nie wystarczy. W ten sposób można usunąć z pasm ciemny pigment, dlatego zabieg najlepiej sprawdza się w przypadku ciemnych włosów – czarnych, brązowych, czerwonych i ciemnych rudych.

Na koniec radzimy stosować dobrej jakości szampony i odżywki, dzięki którym zadbasz o właściwą pielęgnację włosów od nasady aż po same końce. „pigmenty ukryte”, które ciężko jest usunąć. Rozjaśnianie to usunięcie ze struktury włosa naturalnego pigmentu.

Jest to spowodowane tym, że podczas pozbywania się sztucznego barwnika, jednorazowo można rozjaśniać kosmyki tylko o kilka tonów. Nie podoba ci się efekt ostatniej koloryzacji? Jeśli tak, dekoloryzacja będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem.

W związku z tym, dekoloryzacja i późniejsze farbowanie są powodem do tego, aby szczególnie zadbać o nawilżenie włosów. To, czy dekoloryzacja włosów ma się odbyć w domu, czy u fryzjera zależy, w jaki sposób i za pomocą jakich produktów farbowane były włosy. Jeśli wolisz zaoszczędzić pieniądze (wizyta w salonie to wydatek 150 zł i wzwyż) i zrobić to sama, zastosuj się do naszych wskazówek. kolor włosów wyszedł inny, niż zamierzony).