Modelowanie włośów Ewa Salon Fryzjerski

Cienkie włosy - jak modelować?

  • Po umyciu spryskaj je lotionem dodającym objętości – ma lżejszą konsystencję od klasycznych pianek.
  • Modeluj pasma, używając szczotki termicznej lub z naturalnego włosia.
  • Grubość szczotki dostosuj do efektu, jaki chcesz uzyskać – im większa średnica, tym większa objętość włosów. Nawijaj na nią niewielkie pasma. Dzięki temu lepiej odbijesz je od skóry.
  • Po wyczesaniu wszystkich pasm z odległości kilkudziesięciu centymetrów lekko je rozdmuchaj suszarką. Utrwal lekkim lakierem.

Funkcja jonizacji polega na tym, że w trakcie suszenia suszarka wytwarza jony ujemne, które neutralizują jony dodatnie na naszych kosmykach. Zastosowanie większości produktów sprawi, że nasza fryzura utrzymywać się będzie przed długi czas i zdoła się oprzeć nawet najmniej sprzyjającym warunkom atmosferycznym. Poza tym ułożona fryzura bez większych przeszkód szybko może zostać zepsuta pod wpływem wilgoci albo wiatru.

Powinnam wysuszyć włosy, zanim zacznę je modelować?

Najlepiej jeśli Twoja szczotka będzie wytworzona z naturalnej szczeciny, jak np. Kosmetyki te różnią się swoją recepturą i zastosowaniem.

Armin Morbach dzieli się z Tobą swoim niesamowitym arsenałem metod stylizacyjnych, abyś wiedziała, jak ułożyć włosy zgodnie z głosem swego serca. W swoich filmach pokazuje, jak zrobić fryzurę w stylu beach waves, jak używać żelu dla stworzenia udawanej stylizacji undercut, jak upinać włosy oraz modelować fryzury typu rockabilly. Sąsiadujące pasma włosów przypina się dużymi klipsami do góry, aby nie plątały się przy modelowaniu.

Jeżeli potrzebujesz modelowania włosów, adresy zakładów fryzjerskich odszukasz w tym katalogu. Kręcenie włosów lokówką tylko w jednym kierunku (od przodu do tyłu) pozwoli stworzyć uporządkowane loki.

Zamiast rozdmuchiwać włosy na wszystkie strony, przytrzymuj palcami poszczególne ich pasma i susz je, trzymając suszarkę, tak aby strumień powietrza zawsze prowadzić ku dołowi, czyli zgodnie z kierunkiem wzrostu kosmyków. Te do układania na wałki utrwalają zwykle mocniej, mają większą lepkość. Płyny do układania ręczną suszarką i szczotkami mają zaś przede wszystkim właściwości zapobiegające elektryzowaniu się włosów i w sposób bardzo delikatny utrwalają fryzurę, ułatwiając nawijanie mokrych pasemek włosów na szczotki. Włosie dzika zamyka łuski włosa, podkreślając ich blask.

Przesuszone końcówki nie dadzą się ładnie podwinąć, a włosy o zniszczonej powierzchni nie będą łatwo poddawały się podkręcaniu lub prostowaniu. Gdy pasmo jest już zupełnie wysuszone, modelujemy go jeszcze przez kilkanaście sekund ruchami ciągłego nawijania na szczotkę. Jeśli produkt do stylizacji zostanie nałożony na zbyt mokre włosy, woda może osłabić jego działanie.

Pytanie: Czy powinnaś układać swoje włosy za pomocą palców czy szczotki? Najlepiej fryzurę taką wykona fryzjer, gdyż samemu dość trudno jest dobrze wymodelować włosy.