Androgenowe wypadanie włosów dieta

androgenowe wypadanie włosów dieta

Łysienie androgenowe to bardzo częsta przyczyna wypadania włosów u obu płci. Pojawiają się dwa typy tej przypadłości, określane mianem kobiecego i męskiego, choć nie zawsze muszą one dotyczyć przedstawicieli konkretnej płci. Jest to na pewno dolegliwość bardzo kłopotliwa, która wymaga konsultacji ze specjalistą. Warto również zdecydować się na odpowiednie żywienie , które będzie wspomagać włosy w nierównej walce z tym schorzeniem.

Strona główna » Leczenie i preparaty » Łysienie androgenowe — leczenie wypadania włosów typu męskiego. Łysienie typu androgenowego, znane również jako łysienie rozlane, jest bezpośrednio związane z działaniem męskich hormonów płciowych.

ANDROGENOWE WYPADANIE WŁOSÓW U KOBIET EMILIA JUREK

Włosy wypadają każdemu człowiekowi i odrastają w naturalnych cyklach. Możliwa jest sytuacja, w której jakiś czynnik zaburzy ten proces i włosy wypadają, a na ich miejsce nie pojawiają się nowe. Jeśli zauważymy u siebie postępujące zakola możemy podejrzewać łysienie androgenowe. Problem wypadania włosów jest przyczyną złego samopoczucia pacjentów, może warto stawić czoła tej chorobie? Jest to schorzenie o podłożu hormonalnym i genetycznym. Polega na zbyt dużej reakcji mieszków włosowych na androgeny, czyli męskie hormony płciowe. Androgeny występują u mężczyzn, a w mniejszych stężeniach również u kobiet. Wypadanie włosów to konsekwencja nadwrażliwości organizmu na 5α-dihydrotestosteron DHT.

Wypadanie włosów często związane jest z niewłaściwą dietą, ubogą w nienasycone kwasy tłuszczowe, minerały i witaminy. Na włosy i ich kondycję wpływ ma wiele substancji, które jesteśmy w stanie dostarczyć w codziennej diecie, nie sięgając po specjalistyczne środki na łysienie. Zobacz, jak skomponować dietę na włosy, a w szczególności dietę na wypadanie i porost włosów biorąc pod uwagę różne typy łysienia i inne przyczyny wypadania włosów. Wypadanie włosów   u mężczyzn w większości przypadków związane jest z łysieniem   typu androgenowego. Polega ono na genetycznie uwarunkowanej reakcji mieszków włosowych na męskie hormony płciowe, a w szczególności na będący pochodną testosteronu związek o nazwie 5α -dihydrotestosteron DHT. W farmakologicznym leczeniu łysienia androgennego   używa się finasterydów, substancji będących inhibitorami enzymu 5α-reduktazy, pod wpływem którego testosteron zamienia się w DHT.

Komentarze

world_24

LAMMER45

Ty1er

Zostaw swoją myśl