Androgenowe wypadanie włosów forum

androgenowe wypadanie włosów

Łysienie androgenowe występuje z powodu wrażliwości mieszków włosowych na androgeny. U mężczyzn zwykle występuje recesja linii włosów na skroniach zakola i łysina na wierzchołku, u kobiet zwykle objawia się w postaci rozproszonego przerzedzenia na szczycie głowy.

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Mój problem z wypadaniem włosów pojawił sie kilnanaście mięsięcy temu. Na początku chciałabym jednak opisać sytuacje jakie miały miejsce przed rozpoczęciem tego wypadania.

Witam, dodaję post na forum gdyż pytanie "do lekarza" czeka już miesiąc na akceptację i chyba się nie doczeka - pytania o powiększenie pyty są bardziej priorytetowe.. Mianowicie, proszę o pomoc gdyż od 6 lat wypadają mi włosy garściami. Dotychczas nic z tym nie robiłem, gdyż była to walka z wiatrakami - w internecie niemal wszędzie są podstawowe informacje, na forach internetowych polecani są trycholodzy, którzy to polecają magiczne preparaty za zł z jednoczesnym stawianiem diagnozy typu "to na pewno łysienie androgenowe", nie mam już sił bawić się w to na własną rękę dlatego postanowiłem tu zadać pytanie - czas leci, a kudłów coraz mniej. Włosy wypadają mi zewsząd - z całej głowy. Mam już widoczne przerzedzenia lecz nie są to typowe dla łysienia placki. Robiłem niedawno kilkakroć badania tarczycy T4, zwykle jej hormony zawsze były w normie lecz na jednym z nich były lekko podwyższone - wskazywały na nadczynność, jednak późniejsze badanie znów dało wynik "w normie". Badanie na hashimoto również robiłem parę lat temu, gdy problem był stosunkowo świeży - wyszło dobrze. Jakie mogę badania jeszcze wykonać? Nie mam fryzury "na jeża" i zależy mi, by mieć włosy - nie pasuje do mnie łysa głowa, a peruka to tak czy inaczej utrudnienie w życiu.

Komentarze

Darer01

Loku

Zostaw swoją myśl