Azatiopryna wypadanie włosów

azatiopryna wypadanie włosów

Przyjmowane leki a łysienie

Wpisz tutaj czego szukasz

WYZDROWIEJESZ 60 # 82 WYPADANIE WŁOSÓW

Azatiopryna  — lek znany również jako Imuran , jest lekiem immunosupresyjnym stosowanym po przeszczepieniu narządów i w chorobach autoimmunologicznych i należy do klasy chemicznej analogów purynowych. Lek zsyntetyzowano początkowo jako lek na raka ale od  jest powszechnie stosowane jako lek immunosupresyjny. Azatiopryna hamuje replikację DNA a także blokuje drogę syntezy puryny. Zatem bardzo silnie wpływa na proliferujące komórki, takie jak limfocyty T i limfocyty B które są składnikiem układu immunologicznego. Głównym działaniem niepożądanym azatiopryny jest supresja szpiku kostnego, która może stanowić zagrożenie dla życia, zwłaszcza u osób z genetycznym niedoborem enzymu tiopuryny S-metylotransferazy. Azatiopryna jest wytwarzana przez licznych producentów pod różnymi nazwami handlowymi.

izotek skutki uboczne wypadanie włosów

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych.

Komentarze

MockeR

Ta strona w kontekście świadczenia usług wykorzystuje pliki cookie, korzystając z witryny, zgadzasz się z ich stosowaniem. Aby uzyskać więcej informacji, w tym informacje usunięciu i zamknięciu zobacz tutaj.

ya_Miky

Jeśli włosy wypadają zbyt gwałtownie, fakt ten zaczyna nas martwić.

JeiJeiBom

Zostaw swoją myśl