Badania przy wypadających włosach

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić. Powstał nawet zbiorczy wpis , w którym podlinkowane są wszystkie metody i produkty, które testowałam na sobie. Nigdy jednak nie pisałam o tym, jakie konkretnie badania należałoby wykonać na początek, jeśli zauważyłyśmy u siebie naprawdę mocne wypadanie włosów. Kilka dni temu zmierzyłam jednak swój kucyk i gdy zobaczyłam niecałe 7cm to trochę się przeraziłam. W nieco ponad 2 miesiące straciłam 2 cm objętości.

Jakie badania przy wypadających włosach?

To, co jemy może mieć wpływ na kondycję naszego układu odpornościowego oraz na schorzenia, które są konsekwencją jego osłabienia. Pomóc możemy mu zmieniając dietę. Co radzą dietetycy?

Analiza pierwiastkowa włosa - czy warto? - Kamila Lipowicz - Porady dietetyka klinicznego

Lek na wypadanie włosów Najwyżej w rankingach skuteczności. Skuteczny i polecany przez lekarzy wypadanie-włosów. Mówmy i piszmy o tym otwarcie.

Komentarze

Zależnie od dnia masz inne normy dla każdego z hormonów, ale polecałabym dzień. Hm, ja słyszałam teorię, że prolaktynę najlepiej do 10 dnia cyklu.

Epikur

Proszę wykonać podstawowe badania laboratoryjne, które zleci lekarz rodzinny oraz skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.

Gil

Trycholog wbrew pozorom nie musi być doktorem, nie jest też dermatologiem, jest specjalistą zajmującym się włosami oraz skórą głowy.

kat)

Zostaw swoją myśl