Bardzo intensywne wypadanie włosów

bardzo intensywne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów to często wstydliwy problem, dotykający zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Wśród przyczyn wymienia się stres, zaburzenia hormonalne, złą dietę, a także używki. Sprawdzonymi domowymi sposobami są maseczki z jajek, oleju rycynowego, oliwy z oliwek.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Od czasu farbowania włosów mam problemy z skórą głowy. Mam dopiero 16 lat, a już mam pierwszego placka, który jest na przodzie grzywki. Farbowałam włosy czarną farbą, a sprzed roku miałam tatuaż z henny , po którym miałam bardzo silne uczulenie. Nie pomyślałam przy farbowaniu o hennie, przez jakiś czas miałam swędzące krosty na skórze głowy i gulki, gdy udałam się do lekarza stwierdził że to tylko uczulenie i nic mi nie będzie, dał mi maść, którą stosowałam krótko. Przez jakiś czas wszytko ustąpiło. Nie wypadały mi włosy , nie miałam już krostek, gulki natomiast zostały.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie.

Komentarze

Ja narazie działam w kierunku hormonów

Smerch

Czy któraś z Was miała silne wypadanie włosów,które wychodziły wręcz garsciami,przez co zaczęła łysieć i straciła połowe włosów? Może znacie jakieś skuteczne terapie,preparaty lub inne porady aby przestały wypadać i w miejscach gdzie wypadły spowrotem zaczęły odrastać,a może znacie przyczyny wypadania włosów?

rodman77

VasyaUkupnick

Zostaw swoją myśl