Brak żelaza przyczyną wypadania włosów

brak żelaza przyczyną wypadania włosów

Niedobór żelaza a wypadanie włosów

Istnieje wiele czynników powodujących wypadanie włosów. Jednym z najtrudniejszych i zarazem najważniejszym elementów leczenia jest znalezienie przyczyny ich wypadania. Lista przyczyn waha się od podstawowej pielęgnacji i stylu życia do uwarunkowań genetycznych.

Żelazo i anemia - to powinieneś wiedzieć! Jabłka faszerowane gwoździami dobrym źródłem żelaza?

preparaty na wypadanie włosów dla mężczyzn

Z problemem nadmiernego wypadania włosów zdecydowana większość pacjentów zgłasza się w pierwszej kolejności do lekarza dermatologa, wiążąc utratę włosów z zaburzeniami funkcji skóry. Niekiedy przyczyna wypadania włosów jest trywialna, spowodowana m. Okazuje się jednak, że wypadanie włosów może być skomplikowanym i długotrwałym problemem diagnostycznym, który w szczególności dla kobiet ma dodatkowo aspekt psychologiczny związany z narastającą bezradnością i zmniejszeniem poczucia własnej atrakcyjności. Wśród chorób, których objawem jest wypadanie włosów, można wymienić zakażenia grzybicze skóry , zaburzenia endokrynologiczne , w których dochodzi do nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów, zaburzenia z zakresu autoimmunologii , czyli funkcjonowania układu odpornościowego, anemie oraz niedobory witamin. Przyczynę wypadania włosów i kierunek diagnostyki może nasuwać charakter łysienia, np. W chorobach autoimmunizacyjnych wypadają włosy z całego ciała, łysienie plackowate sugerują całkowicie pozbawione włosów puste miejsca, natomiast łysienie androgenowe związane jest z przesunięciem linii włosów i stopniowym pogłębianiem się zakoli u mężczyzn, oraz redukcją gęstości włosów w okolicy szczytu głowy u kobiet. W zakresie badań laboratoryjnych zalecanych w diagnostyce łysienia znajduje się mikrobiologiczne badanie skóry. Potwierdza ono lub wyklucza obecność grzybów, które wywołując stan zapalny skóry głowy mogą być przyczyną utraty włosów. Kolejne badania dotyczą określenia stężenia hormonów tarczycy TSH , fT4 , której niedoczynność może objawiać się utratą włosów. Warto ustalić także stężenia hormonów androgenowych stężenia wolnego oraz całkowitego testosteronu, dihydrotestosteronu — DHT i dihydroepiandrosteronu — DHEA i hormonów związanych z funkcjonowaniem układu rozrodczego LH , FSH i estradiol -E 2.

Mam problem z wypadaniem włosów. Zauważyłem u siebie ostatnio przerzedzenie włosów na głowie, co najwidoczniej objawia się na czubku głowy. Mam 27 lat, więc jest na to jeszcze znacznie za wcześnie, szczególnie że wszyscy w mojej rodzinie mają mocne i gęste włosy. W życiu nie mam raczej znacznie podwyższonego poziomu stresu i odżywiam się dosyć dobrze - w fast foodach nie jadam. To co pewnie jest istotne, to fakt, że mam bardzo niski poziom żelaza we krwi - 20 przy normie o ile się prawidłowo orientuję - od lekarza dostałem tabletki doustne z żelazem , które mają mi pomóc z tym problemem. Podejrzewam, że tak niski poziom żelaza może być przyczyną wypadania włosów.

Komentarze

BadAsMe

Wygląd naszych włosów w dużym stopniu zależy od genów, ale także od stanu naszego zdrowia i stylu życia.

Agent008

Byryndyk

Zostaw swoją myśl