Brak estrogenu a wypadanie włosów

brak estrogenu a wypadanie włosów

Jest jednym z najważniejszych żeńskich hormonów. Jego niedobór prowadzi do zaburzeń menstruacyjnych, tycia, a nawet niepłodności. Sprawdźmy, jaki wpływ na nasz organizm ma progesteron.

Są stany medyczne, takie jak zespół policystycznych jajników PCOS , które mogą prowadzić do braku estrogenów, powodując wypadanie włosów u kobiet. Najnowsze ciąży może prowadzić do gwałtownego spadku poziomu estrogenów, a może początek menopauzy i stosowania pigułek antykoncepcyjnych.

Utrata włosów może być również skutkiem gwałtownego spadku wagi lub długotrwałego niewłaściwego odchudzania , a także słabego krążenia w skórze głowy. Włosy osłabiają także czynniki zewnętrzne: wiatr, słońce, promienie uv, mróz, słona i chlorowana woda. Wypadanie włosów może również nasilać nadmierny łojtok, może to być też objaw wielu chorób lub skutek zażywania niektórych leków. Jeśli więc zauważymy, że tracimy zbyt dużo włosów, warto udać się do dermatologa lub trychologa ekspert zajmujący się wyłącznie problemami skóry głowy i włosów. W przypadku, gdy wypadaniu włosów nie towarzyszą inne widoczne objawy, jak np.

Komentarze

Roman111

Olinka

Codziennie człowiek fizjologicznie traci od 45 do włosów. Niepokojącym sygnałem jest dzienne wypadanie przekraczające włosów.

lolrlig

Zostaw swoją myśl