Co jest przyczyna wypadania siersci u psa

Linienie u psa jest zwykle zupełnie naturalnym procesem. Co zrobić, gdy staje się wyjątkowo uciążliwe i pies gubi sierść bez względu na porę roku? Czy linienie może być oznaką choroby?

Co może oznaczać nadmierne wypadanie sierści u kota?

Łysienie - Łysienie u zwierząt

Od jakiegoś czasu obserwuję pogarszający się stan sierści mojego psa. Niepokoję się Na karku jak i w dwóch miejscach obok, sierść wypadła. Nie ma gołej skóry. I jest coś jeszcze Diego dość dziwnie reaguje na głaskanie w tym miejscu, dotyk.

Wypadanie sierści jest w wpisane w życiorys każdego kota, ale jej nadmierne gubienie może sygnalizować poważne schorzenia — od sytuacji stresowych po bakteryjne i grzybicze zakażenie skóry. Jak rozpoznać patologiczne wypadanie sierści u kota, kiedy należy zgłosić się z kotem do lekarza weterynarii? Co to może być? Pomyślałem tak, zanim jeszcze obejrzałem kota, który starannie ukrywał się w transporterze. Jednak po przeprowadzeniu dokładnego badania klinicznego okazało się, że w miejscach do niedawna pokrytych sierścią, pojawiły się łyse, owalne plamy. Po wykonaniu dodatkowych badań i otrzymaniu wyników z laboratorium, potwierdziło się moje przypuszczenie — kot ma grzybicę skóry. Po wdrożeniu odpowiedniej terapii, mój pacjent, mimo, iż to Devon, znów pokrył się włosem. Jest to oczywiście anegdota, mniej lub bardziej humorystyczna.

Komentarze

zverusha.ukr

ustoun

Zostaw swoją myśl