Co na wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy

co na wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy

Nadmierne wypadanie włosów może być objawem niedoczynności tarczycy, która spowodowana jest niedoborem tyroksyny oraz nieprawidłowym działaniem trijodotyroniny w ustroju komórek chorego. Dochodzi wówczas do spowolnienia przemiany materii oraz pojawiają się obrzęki śródmiąższowe.

Jak zwalczyć problem problem wypadania włosów?

Wypadanie włosów w chorobie Hashimoto i niedoczynności tarczycy : cie-entre-en-scene.com : Odcinek 5

Niedoczynność tarczycy w znacznym stopniu zrujnowała mi życie, bo przez problemy z hormonami o których do niedawna nie wiedziałam włosy wypadały mi garściami. Dopiero od lutego, po operacji, dostałam dożywotni wyrok na Euthyrox, który odmienił moje życie Wypadanie włosów przy niedoczynności tarczycy Jako dziecko miałam naprawdę piękne i mega gęste włosy, których objętość zmniejszyła się o połowę jakieś 6 do 8 lat temu. Wtedy nie przywiązywałam do tego wagi, a wręcz jeszcze bardziej rujnowałam moje włosy bawiąc się farbowaniem i prostowaniem. Dopiero, gdy podjęłam się świadomej pielęgnacji i odbudowy zniszczonych włosów, zauważyłam, że wypada mi ich o wiele więcej niż powinno. Po pewnym czasie włosy udało się zregenerować i zaczęły wyglądać przyzwoicie, jednak nie mogłam poradzić sobie z ich wypadaniem, bo oleje, maski czy odżywki działały tylko na chwilę. Gdy zaczęłam przyjmować witaminy MegaKrzem ,  Belissę , Priorin Extra , Belissę Intense ilość wypadających włosów się zmniejszyła, jednak niedługo po odstawieniu którychkolwiek tabletek wypadanie znów się nasilało.

Komentarze

Proszę oznaczyć sobie stężenie antyTPO i aTG, jeśli są mocno podwyższone, to zwiększone wypadanie wlosów może być z tym związane.

Tiptop

Szukasz darmowej porady , wsparcia? Nie zwlekaj zarejestruj się!!!

mixaet

Zostaw swoją myśl