Co oznacza wypadanie włosów u dzieci

co oznacza wypadanie włosów u dzieci

Wypadanie włosów u dzieci - Objawy i przebieg

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Nadmierne wypadanie włosów u dziecka może mieć wiele przyczyn. Należy wymienić tu m. Kiedy dziecku wypadają włosy, należy udać się do lekarza, który zbierze dokładny wywiad i zleci odpowiednie badania. Jak wygląda leczenie wypadania włosów u małych pacjentów?

Widoczne przy myciu lub czesaniu wypadanie włosów jest zwykle zjawiskiem normalnym. W pewnych sytuacjach wypadanie włosów może być jednak nadmierne i wtedy wymaga porady lekarskiej. Częściej jednak zdarza się wypadanie równomierne, co pacjent zauważa jako zwiększoną liczbę włosów pozostających na grzebieniu lub w wannie po myciu głowy. Przyczyną wypadania włosów może być: stosowanie leków cytostatycznych lub immunosupresyjnych, zatrucie metalami ciężkimi tal, rtęć, arsen , ostre choroby zakaźne np. U dzieci neurotycznych przyczyną może być mimowolny tik polegający na pociąganiu za kosmyki włosów. U małych dzieci, mających dostęp do piwnic, należy wykluczyć ewentualne zatrucie trutką na szczury zawiera tal!

Komentarze

teoretik

Układ immunologiczny dzieci nie jest tak silny jak u dorosłych. Dlatego tak ważne jest, by szczególnie dbać o ich odporność.

versa

Zostaw swoją myśl