Czarna rzepa na wypadanie włosów

W okresie wczesnej jesieni wiele kobiet obserwuje wzmożone wypadanie włosów oraz stopniowe przerzedzanie się czupryny, która jeszcze parę miesięcy wcześniej nie pozostawiała nic do życzenia. Osłabienie kondycji włosów może sugerować niedobór witamin, szczególnie tych z grupy B z biotyną włącznie, problemy hormonalne lub niedobór żelaza we krwi. Może to być spowodowane na przykład zmianą diety, która jesienią różni się od tej, do której przyzwyczailiśmy nasz organizm w miesiącach letnich. Często, w okresach jesiennych mamy do czynienia z wyższym poziomem stresu, którego źródłem mogą być na przykład zbliżające się roczne rozliczenia w firmie czy też konieczność pisania ważnych prac dyplomowych na studiach. Ponieważ pogoda nie nastraja optymistycznie, także nasze ogólne samopoczucie może negatywnie wpływać na stan zdrowia naszych włosów oraz skóry głowy, czyli skalpu. Jesienią jemy także mniej owoców i warzyw, z naturalnych powodów ich gorszej dostępności oraz mniejszej różnorodności, w porównaniu do miesięcy wiosennych.

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu.

✅ Dzięki temu przepisowi Twoje włosy będą rosnąć jak szalone!

Czarna rzepa doskonale sprawdza się w różnego rodzaju sałatkach. Zetrzyjcie ją na tarce. W drugiej misce wymieszacie drobno posiekaną cebulę z rozgniecioną fasolą. Ugotujcie ziemniaki i potraktujcie je w podobny sposób. Zmieszajcie wszystkie składniki i doprawcie. To naprawdę jest dobre.

Czarna rzepa to w tradycji ludowej najlepszy surowiec do utrzymania włosów w dobrej kondycji. Czarną rzepę można przyjmować od wewnątrz w formie sałatek a także soku — metoda ta znana jest już od starożytności, są dowody na to, że stosowano ją w Egipcie. Czarna rzepa ma wiele udowodnionych działań — działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Czarna rzepa znana jest, jako domowa metoda wzmacniania włosów — od wieków, szczególnie kobiety używały głównie soku z czarnej rzepy do smarowania skóry głowy przed każdym myciem. Efektem takich działań są zazwyczaj piękne i mocne włosy — piękne, bo są błyszczące i sprężyste, mocne, bo nie wypadają. Czarna rzepa to idealne warzywo dla włosów praktycznie bez wad, oprócz jednej — jest to zapach rzepy, bardzo ostry i niezbyt przyjemny. Można się jednak do niego przyzwyczaić. Jeśli jednak mamy z tym problem to można używać zamiast świeżego soku z czarnej rzepy preparatów, w których ten sok wykorzystano.

Komentarze

Bdiang

Lvcian

Zostaw swoją myśl