Czarnuszka na wypadające włosy

czarnuszka na wypadające włosy

Czarnuszka siewna z łac. Nigella sativa  inaczej zwana jako czarnuszka ogrodowa lub czarny kmin to jedna z najzdrowszych roślin rosnących na naszej planecie. Skuteczniejsza niż antybiotyk,  potrafi zabić nawet bardzo opornego na metycylinę gronkowca złocistego, czy uzdrowić ciało zatrute bronią chemiczną. Ale to tylko namiastka właściwości tych małych, czarnych ziarenek. Jaką moc kryje w sobie czarnuszka? Czy jest to cudowne zioło na wszystkie dolegliwości?

Olej z czarnuszki – domowy sposób na wypadające włosy

Dobrej jakości olej z czarnuszki ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale też w kosmetyce. Z powodzeniem może zastąpić kosmetyki kupowane w drogeriach, a jego regularne stosowanie ma wyjątkowo korzystny wpływ na skórę oraz włosy. Wszystko dzięki zawartym w czarnuszce cennym kwasom tłuszczowym, witaminom oraz składnikom o silnym przeciwzapalnym działaniu.

Zapobiega łysieniu, poprawia kondycję włosów i zmniejsza ich wypadanie - a do tego ma działanie przeciwłupieżowe. Olej z czarnuszki to prawdziwy ratunek dla włosów z problemami. Jak go stosować, by osiągnąć najlepsze efekty? Czarnuszka , czarny kmin lub — jak kto woli — kmin rzymski może zdziałać wiele dobrego dla Twojego zdrowia i pozytywnie wpłynąć na pracę niemal całego organizmu. Olej z czarnuszki działa antybakteryjnie, pomaga w leczeniu cukrzycy, eliminuje pasożyty i może być wykorzystywany jako wsparcie w walce z nowotworami. Czarnucha ma także znakomity wpływ na włosy. Będzie nieocenioną pomocą, jeśli chcesz zadbać o lepszą kondycję włosów lub zmniejszyć ich wypadanie - albo raz na zawsze uporać się z łupieżem. Najlepsze efekty osiągniesz fundując sobie masaż głowy z użyciem oleju z czarnego kminku. Najpierw jednak musisz przygotować włosy. Aby zadbać o kondycję włosów i zredukować wypadanie, wykonaj następujące kroki:.

Komentarze

seoTerra

FoGG

Zostaw swoją myśl