Czepek przeciw wypadaniu włosów po chemioterapii

Jednym z najczęściej widocznych skutków ubocznych podczas stosowania chemioterapii jest utrata włosów. Co powoduje że u nie których osób spada samopoczucie i samoocena co może źle wpływać na działanie kuracji. A wiadomo że bardzo duży wpływ na pozytywny wynik i możliwości wyleczenia ma przede wszystkim optymistyczna postawa pacjenta. Chemioterapia powoduje, że włosy stają się suche i łamliwe i wypadają aby temu zapobiec i ograniczyć jej skutki należy zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację skóry głowy i włosów. Paxman wiodący producent systemu chłodzenia skóry głowy zapobiegającego wypadaniu włosów w czasie trwania chemioterapii opracował innowacyjne preparaty wspomagające terapię,  które pomagają w znaczny sposób odbudować i odżywić skórę a także strukturę włosa.

Wypadanie włosów jest jednym z bardziej dotkliwych skutków terapii chemią, o czym zgodnie mówią pacjenci onkologiczni obu płci. Dzięki wynalazkowi z brytyjskim rodowodem możliwe jest nawet całkowite zahamowanie tego procesu.

Sprzęt znajduje się we Wrocławiu, na oddziale onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Jest wypożyczony z Wielkiej Brytanii, ale jeśli znajdzie się sponsor, szpital kupi podobny, szwedzki. Co dzień budzę się z myślą: "Ile będę żyła? Czy chemia działa? Czy są już kolejne przerzuty? Nie chciałam, by choroba naznaczyła też mój wygląd. Bałam się rytuału większości chorych kobiet: golenia głowy na łyso przed pierwszą chemią, zanim nagle, któregoś dnia, przy ludziach, zaczną wypadać całymi garściami. Albo nim któregoś ranka znajdziemy je na poduszce. Bałam się też tego, że jeśli będą miała perukę, wyjdę na rower i nagle zwieje ją wiatr albo zimą pójdę do kina i niechcący zdejmę ją razem z czapką — mówi Anka, z którą rozmawiam w czasie, gdy przyjmuje chemię we wrocławskim szpitalu.

Komentarze

Pomimo tego, że są osoby, które nie przywiązują dużej wagi do wyglądu, to bez wątpienia każdy chce wyglądać na swój sposób atrakcyjnie.

xronik

Fencer14

Zostaw swoją myśl