Czy cynk pomaga na wypadające włosy

czy cynk pomaga na wypadające włosy

Na początku należy zaznaczyć, że włosy, aby rosły, potrzebują wielu składników odżywczych typu witaminy , pierwiastki mikro i makroelementy czy aminokwasy. Zdarzają się bowiem sytuacje, w których z jakiś przyczyn pojawiają się niedobory pokarmowe lub zostaje zachwiana proporcja pomiędzy różnymi składnikami. Wówczas włosy nie tylko przestają rosnąć, ale także zaczynają wypadać. Co się dzieje, gdy w organizmie pojawiają się problemy z niedoborem składników pokarmowych?

Nieodpowiedni styl życia, dużo stresu, ciąża i fatalne odżywianie są zwykle przyczyną nadmiernego wypadania włosów. W niektórych przypadkach winne są geny lub przebyte choroby. Zbyt obfite wypadanie włosów dokucza zarówno kobietom, jak i dla mężczyznom. Utrata włosów kojarzy się z mniejszą atrakcyjnością, co często prowadzi do kompleksów.

We wpisie o suplementach pisałam Wam o tabletkach ZMA, które przyjmuję już od dłuższego czasu. Niedawno natknęłam się na portalu doz. Szczerze mówiąc nie zdawałam sobie sprawy z tego jak ogromny ma on wpływ na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci. Przede wszystkim poprawia gęstość, gładkość i nadaje blask naszym włosom, do tego poprawia koloryt naszej skóry i wzmacnia paznokcie zapobiegając ich łamaniu i rozdwajaniu się.

Komentarze

Home » Urynoterapia na wypadające włosy.

san_michael

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów.

lilkrank

Zostaw swoją myśl