Czy długie włosy bardziej wypadają

Dzisiejszy wpis nie dotyczy ogólnego problemu wypadających włosów o tym pisałam już np. TU , ale bardzo konkretnej sytuacji, gdy nie mając z tym problemu  obserwujemy zwiększoną ilość włosów, które nam wypadły po użyciu odżywki czy oleju. Jeśli wypadanie ustanie to wiemy już, że jakiś składnik tego produktu nas uczulał lub podrażniał i być może stąd wzmożone wypadanie. Włosy wypadają nawet, gdy odżywka nie ma kontaktu ze skórą — to właśnie najczęstszy przypadek i moim zdaniem może to być spowodowane czymś niesamowicie prozaicznym.

Praktycznie od samego początku odkąd prowadzę tego bloga chciałam napisać o wypadaniu włosów. Podchodziłam do tego posta kilkakrotnie, ale zawsze stwierdzałam, że ciągle za mało wiem na ten temat by móc Wam o tym pisać. Dziś moja wiedza nadal jest znikoma, ale wiem, że problem ten dotyka bardzo wiele osób i wiele z Was mnie o to pyta, więc postaram się w miarę możliwość Wam pomóc.

Dla niektórych osób, które przeszły leczenie raka, odrastanie włosów po chemioterapii jest widocznym i napiętym znakiem. Chemioterapia może niszczyć komórki nowotworowe, ale zabija również zdrowe komórki. Dlatego większość osób straci przynajmniej część włosów po poddaniu się chemioterapii. Proces odrastania włosów jest powolny, ale równomierny, a wypadanie włosów rzadko jest trwałe.

wypadające włosy po chemii

Przez Gość marchewkowa, Sierpień 28, w Zdrowie i uroda. Przywróć formatowanie. Dozwolonych jest tylko 75 emoji. Wyświetlać jako link. Wyczyść edytor. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL. Publikując wiadomość oświadczasz, że zapoznałeś się z regulaminem forum oraz polityką prywatności i akceptujesz ich postanowienia.

Komentarze

welfare

ZuArt

Samodzielne zarządzanie plikami cookie jest możliwe poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej.

akadan47

Zostaw swoją myśl