Czy małym dzieciom wypadają włosy

czy małym dzieciom wypadają włosy

Codziennie patrząc na naszą szczotkę do włosów lub na grzebień, widzimy, że tracimy nasze włosy. O ile nie mamy obaw, jeśli włosów jest niewiele — w granicach dziennie — o tyle gdy dostrzegamy wypadanie włosów u naszych pociech — w zasadzie każdy taki objaw powoduje u nas pewne obawy. Kiedy zatem powinniśmy się martwić, kiedy skonsultować z lekarzem? Oczywiście w najbliższych tygodniach włosy nowego członka rodziny w sposób naturalny się wytrą. W szczególności widać to będzie na czubku głowy ze względu na fakt, iż zwykle na plecach leży nasze nowo narodzone dziecko. Jest to, zatem proces zupełnie naturalny i nie należy się nim w żadnym stopniu martwić.

Wypadanie włosów u dziecka – przyczyny i leczenie nadmiernego wypadania włosów u dziecka

Wypadanie włosów u dzieci

Jak rozwiazalam problem wypadania wlosow ...

Słyszałam kiedyś o tym- od fryzjerki : Akurat wtedy mi strasznie wypadały, było to widoczne podczas czesania. Nie chciało mi się o tym z nią dyskutować, ważne, że z podcięcia byłam zadowolona :D. O takim micie nie słyszałam, natomiast słyszałam o tym że jak podetnie się włosy to zaczną szybciej rosnąć :. Podciete wlosy moga mniej wypadac poniewarz sa lzejsze I tak cebulek nie ciagna. Ja nawet jak farby odstawilam I zaczelam henna farbowac nadal mi wlosy lecialy Zadne witaminy. Zrobilam badania-wszystko w porzadku.

Na początku pamiętajmy, że wypadanie włosów jest normalnym etapem w rozwoju włosa. Czas życia włosa wynosi od 2 do 6 lat, przyrasta on około 1 cm co miesiąc i w końcu wypada. Fizjologicznie ubywa nam — włosów na dzień. Dopiero kiedy zauważymy, że liczba ta wzrasta, a na szczotce zostaje zbyt wiele włosów, należy działać! Możemy wyróżnić kilka, a nawet kilkanaście czynników powodujących gubienie włosów. Czynniki mogą być różne, od błahych do bardzo poważnych, dlatego nie lekceważmy tego stanu. Często przyczyną wpadania włosów może być ich złe traktowanie. Nie chodzi tu jedynie o używanie środków kosmetycznych bez rozsądku, ale także o zbyt mocne napinanie włosów, poprzez niektóre fryzury "koński ogon", kok czy wystawianie skóry głowy i włosów na działanie silnych promieni słonecznych lub gorącego działania suszarki, prostownicy i lokówki. Szkodliwe czynniki zewnętrzne uszkadzają jednak tylko "łodygę" włosa - część powyżej powierzchni skóry, a nie sam mieszek włosowy. Jeśli mieszek jest zdrowy, to włosy które wypadną odrosną, jednak warto je wzmocnić różnymi odżywkami.

Włosy zaczynają matowieć, częściej i intensywniej niż przed ciążą wypadają. Wpadasz w panikę. Jeśli urodzimy dziecko zimą, wypadanie może się dodatkowo nasilić. Jest to spowodowane

Komentarze

yurr

O tak.

veGRetto

Nadmierne wypadanie włosów u dziecka może mieć wiele przyczyn. Należy wymienić tu m.

D-o-m-a-i-n-e-r

Zostaw swoją myśl