Czy po chemioterapii zawsze wypadają włosy

czy po chemioterapii zawsze wypadają włosy

Lezard offline. Post 1. Na forum od: Post 2.

1. Przyczyny wypadania włosów po chemioterapii

Włosy po chemioterapii.

U mojej siostry wykryto niedawno raka piersi, będzie musiała przejść chemioterapię. Bardzo boi się o swoje życie i zdrowie, ale dodatkowo dołuje ją banalna, ale dla nas kobiet jednak istotna rzecz — utrata włosów. Czy przy chemioterapii zawsze wypadają włosy?

Jedną z przyczyn utraty włosów, obok chorób, genów, hormonów czy złych nawyków, są leki. Tak — lecząc chorobę możemy również stracić włosy, a najpowszechniejszym tego przykładem są terapie stosowane w leczeniu nowotworów. Zarówno chemio- jak i radioterapia mogą pozbawić nas włosów, co jest powszechne. W chemioterapii nie ma możliwości selekcji. Niszczy ona komórki w organizmie, zarówno komórki rakowe, czyli komórki patologiczne, jak i komórki zdrowe. Często więc ratuje nam życie, ale i pozbawia włosów.

Chemioterapia jest skuteczną metodą leczenia raka, w której stosuje się leki zabijające komórki nowotworowe. Ale pacjent w trakcie leczenia ma poważne skutki uboczne. Jednym z nich jest łysienie łysienie. Pacjenci są zainteresowani przed rozpoczęciem zabiegu, czy włosy po chemioterapii zawsze wypadają. Więcej martwi się kobietami, które są szczególnie wrażliwe na swój wygląd. Podczas leczenia zarówno nienormalne, jak i zdrowe struktury komórkowe ulegają zniszczeniu.

Komentarze

Lapo4ka_Lera

lerea

To cecha komórek nowotworowych, ale także niektórych prawidłowych tkanek, np. Chemioterapia uderza więc nie tylko w nowotwór, ale też np.

neumeka

Zostaw swoją myśl