Czy po kazdej chemioterapii wypadaja wlosy

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Forum Zdrowie Nowotwory-damy radę!

To cecha komórek nowotworowych, ale także niektórych prawidłowych tkanek, np. Chemioterapia uderza więc nie tylko w nowotwór, ale też np.

Utrata włosów po chemioterapii

WYPADANIE WŁOSÓW! JAK ZAPOBIEGAĆ?

Masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów? Twoje włosy są matowe, pozbawione blasku i witalności? Stanowczo chcesz zmienić wygląd swoich włosów?

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się. Forum Zdrowie Nowotwory-damy radę! O tym, ze wypadaja na głowie - wiadomo, ale co jest z innymi częsciami ciała? Pytam, bo mam wrażenie, że mam mniej Czy znane są przypadki, że w trakcie chemii całkowicie wypadły brwi i rzęsy?

Cze 26, Chemioterapia , Leczenie wspomagające. Wypadanie włosów spowodowane przyjmowaniem chemioterapii oznacza dla wielu chorych na raka poważne obciążenie i źródło stresu. Efekt ten jest na szczęście z reguły odwracalny. Włosy zaczynają odrastać około miesięcy po zakończonej terapii.

Komentarze

cabinet

chajka

Jedną z przyczyn utraty włosów, obok chorób, genów, hormonów czy złych nawyków, są leki. Tak — lecząc chorobę możemy również stracić włosy, a najpowszechniejszym tego przykładem są terapie stosowane w leczeniu nowotworów.

adivlin

GodSeo

Zostaw swoją myśl