Czy włosy wypadają od stresu

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia. Justyna Wojteczek redaktor naczelna zdrowie. O tym, że permanentny stres może powodować łysienie w młodym wieku oraz o tym, jak żyć z łysieniem plackowatym, rozmawiamy z Martą Kawczyńską, dziennikarką chorującą na tę chorobę. Pierwsza łysa plamka na głowie pojawiła się, gdy miałam trzy, cztery lata. Dermatolog zdiagnozowała łysienie plackowate. Udało się ją szybko zaleczyć.

Stres prowadzić może do wielu schorzeń, w tym również do utraty włosów. Łysienie psychogenne jest jedną z rzadszych, ale jednak występujących u pacjentów postaci łysienia. Zidentyfikowanie stresu jako przyczyny utraty włosów jest o tyle istotne, że zredukowanie ilości doświadczanych sytuacji stresogennych może doprowadzić do ustąpienia łysienia. Jako specyficzną postać łysienia psychogennego można traktować trichotillomanię, czyli stan, w którym pacjent nawykowo wyrywa sobie włosy.

Łysienie psychogenne - stres prowadzi do różnych postaci łysienia

VLOG #5 ZGUBIONY PORTFEL, UTRATA WŁOSÓW, STRES

Przez pineska , Maj 10, w Zdrowie i uroda. Włosy zaczęły wypadać mi garściami. Podpowiedzcie, czy one mają szanse odrosnąć? Jak im pomóc? Proszę o radę. Mi akurat złoto pomogło na wypadanie włosów. Już przetestowałam milion odżywek, preparatów, szamponów i nic, nie było większego efektu, dopiero złoto zaczęło przynosić efekty. Kupowałam od Pro Aktiv, są najlepszym dostawcą takich preparatów na rynku sklep online jest na proaktiv.

Jedno jest pewne: do chwili obecnej nie istnieją żadne badania potwierdzające, że od stresu wypadają włosy. I takie badania w najbliższej przyszłości, a najprawdopodobniej także później, nie powstaną. Żeby przeprowadzić badanie naukowe, niezbędne jest zbudowanie odpowiedniej grupy docelowej, reprezentatywnej, wybranej spośród populacji. Tymczasem nie jest możliwe wykazanie, że u osób z wypadającymi włosami, bezpośrednią lub pośrednią przyczyną utraty włosów jest stres. Nie można bowiem nigdy całkowicie wyeliminować pozostałych, współistniejących czynników o dużym znaczeniu, takich jak przyjmowanie leków, dieta, narażenie na wpływy środowiska zewnętrznego.

Komentarze

W dużym skrócie można stwierdzić, że stres to dystans pomiędzy tym, co musimy zrobić, a co zrobić możemy. Współczesny świat stawia tak wysokie wymagania, że wiele osób przestaje sobie z tym radzić.

lexxx1289

Stres, przemęczenie bardzo osłabia organizm, co może odbić się także na włosach.

U.7

ioua

mosdiploms

Zostaw swoją myśl