Czy zawsze po chemii wypadają włosy

czy zawsze po chemii wypadają włosy

To cecha komórek nowotworowych, ale także niektórych prawidłowych tkanek, np. Chemioterapia uderza więc nie tylko w nowotwór, ale też np. Można powiedzieć, że są to przypadkowe ofiary leczenia. Schematów chemioterapii znajdujących zastosowanie w dzisiejszych czasach jest bardzo dużo, są ich wręcz setki, a nawet tysiące. Jedne rzeczywiście powodują stosunkowo często wypadanie włosów, ale są też takie, które tego efektu w ogóle nie wywołują. I to nie jest tak, że każdy schemat chemioterapii powoduje wypadanie włosów.

Lezard offline. Post 1. Na forum od:

Dla niektórych osób, które przeszły leczenie raka, odrastanie włosów po chemioterapii jest widocznym i napiętym znakiem. Chemioterapia może niszczyć komórki nowotworowe, ale zabija również zdrowe komórki. Dlatego większość osób straci przynajmniej część włosów po poddaniu się chemioterapii. Proces odrastania włosów jest powolny, ale równomierny, a wypadanie włosów rzadko jest trwałe. Szybkie fakty dotyczące wzrostu włosów po chemo:. Na zdrowe komórki mieszków włosowych, które wspomagają wzrost włosów, może mieć wpływ leczenie chemioterapeutyczne. W rezultacie osoby z rakiem, którym podano chemioterapię, mogą stracić włosy na głowie, rzęsach, brwiach i innych częściach ciała. Kiedy występuje utrata włosów, zwykle zaczyna się w ciągu 2 tygodni leczenia i nadal się pogarsza przez miesiące. Podobnie, włosy osoby nie zaczynają odrastać natychmiast po ostatnim leczeniu chemioterapeutycznym.

Komentarze

U mojej siostry wykryto niedawno raka piersi, będzie musiała przejść chemioterapię. Bardzo boi się o swoje życie i zdrowie, ale dodatkowo dołuje ją banalna, ale dla nas kobiet jednak istotna rzecz — utrata włosów.

pva00

Cze 26, Chemioterapia , Leczenie wspomagające. Wypadanie włosów spowodowane przyjmowaniem chemioterapii oznacza dla wielu chorych na raka poważne obciążenie i źródło stresu.

antibug

grabzzz

Zostaw swoją myśl