Dieta na wypadanie włosów po ciąży

dieta na wypadanie włosów po ciąży

Karmienie piersią a wypadanie włosów

Od 2 lat wypadają mi włosy, domyślam się, że jest to związane z tym, że po pierwszej ciąży w ciągu 3 miesięcy schudłam około 25 kg, a z końcem listopada tego samego roku zaszłam w kolejną ciążę. Nie schudłam po niej tak gwałtownie - jakieś 6 kg w przeciągu roku. Do tego męczą mnie uciążliwe zaparcia, których nabawiłam się przy pierwszej ciąży, gdyz wtedy przytyłam około 30 kg.

2. Wypadanie włosów po ciąży - Dieta dla włosów

JAK POWSTRZYMAĆ WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

Wypadanie włosów i ich słaba kondycja to częsty problem, który nasila się szczególnie podczas sezonu jesienno-zimowego. Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne, jednak niezależnie od nich korzystna okazuje się dieta bogata w składniki, których najbardziej potrzebują włosy i skóra głowy — aminokwasy siarkowe, witaminy A, C i E, kwasy tłuszczowe omega-3 czy cynk i miedź. Zewnętrza pielęgnacja i stosowanie kosmetyków nie wystarcza, aby zapewnić właściwy stan włosów i skóry głowy, a pomocy należy szukać, wybierając właściwe produkty na półkach w sklepie spożywczym, a nie tylko w drogerii. Grube i lśniące włosy, które nie wypadają nadmiernie, to w dużej mierze zasługa prawidłowej diety.

Wypadanie włosów po ciąży jest naturalnym zjawiskiem, które dotyczy każdej młodej mamy. Natomiast wypadające włosy w ciąży mogą być objawem niedoborów pokarmowych, nadmiaru stresu lub mieć inne przyczyny. Aby włosy nie wypadały, należy włączyć do diety produkty, które dostarczają witamin i składników mineralnych niezbędnych do ich szybkiego porostu. Jakie są najlepsze witaminy na włosy? Wypadają mi włosy — na taki problem często skarżą się kobiety spodziewające się dziecka. Ciąża to okres intensywnych zmian hormonalnych w organizmie kobiety. Często za wypadanie włosów w ciąży odpowiadają właśnie hormony, a szczególnie nadmierna aktywność estrogenów. Jednak przyczyny wypadania włosów w ciąży mogą być inne. Wśród najpowszechniejszych można wymienić niewłaściwą dietę — mało urozmaiconą, zawierającą wysokoprzetworzone produkty spożywcze, dostarczającą zbyt mało warzyw, owoców i pełnoziarnistych produktów zbożowych. Także przewlekły stres i silne napięcie emocjonalne mogą powodować nadmierną utratę włosów.

Forum: Zdrowie kobiety. Autor: blueant. Autor: basia. Autor: mojmiloszek. Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

Komentarze

Slavik_ns

Wiele kobiet martwi się o stan ich włosów po urodzeniu dziecka.

Arab1331

Zostaw swoją myśl