Dieta wysokobiałkowa wypadanie włosów

dieta wysokobiałkowa wypadanie włosów

Miesiąc z menopauzą w Dimedic

Odpowiednia podaż białka

CO NA WYPADAJĄCE WŁOSY ?

Wypadanie włosów to jeden z częstych problemów z którymi spotykają się kobiety z zaburzeniami hormonalnymi — wszak łysinka na głowie, nie wprawia w nas w dobry nastrój. Albo, że twój przedziałek niepokojąco zaczął się pogrubiać? Jeżeli zauważyłaś, że Twoje włosy wypadają lub zaczęłaś łysieć, ważne jest ustalenie przyczyny i zbadać kilka hormonów. Androgeny i ich nierównowaga powodują nadmierne owłosienie na ciele, a na głowie powodują spustoszenie, oczywiście mamy na myśli nierównowagę u kobiet. Androgeny to  grupa hormonów do których naleą  między innymi:. DHT to androgen , który powstaje z testosteronu dzięki enzymowi 5-alfa-reduktazy.

szampon fructis przeciw wypadaniu włosów

To, co jemy może mieć wpływ na kondycję naszego układu odpornościowego oraz na schorzenia, które są konsekwencją jego osłabienia. Pomóc możemy mu zmieniając dietę. Co radzą dietetycy? Pewne modyfikacje w menu. W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się przede wszystkim białko. Aminokwasy  odpowiedzialne są za budowę skóry głowy. Ich niedobór może powodować szybsze starzenie się włosów, co w konsekwencji prowadzi do ich przedwczesnego wypadnięcia.

Ten wyjątkowy element ludzkiego ciała, który od zawsze stanowił szczególną, indywidualną ozdobę, stał się jednocześnie symbolem mocy i płodności, a włos siwy symbolem mądrości. Ich brak nie był raczej zjawiskiem pożądanym, szczególnie u kobiet. Aktualnie przypadłość, jaką jest utrata włosów, nie jest często spotykana, ale jak się już pojawi, może spędzać sen z powiek. Utrata włosów jest bardzo naturalnym zjawiskiem. Nieraz znajdujemy swoje włosy na poduszce, na podłodze, w odkurzaczu. Szczególe widoczne jest to podczas ich mycia, czy czesania.

Komentarze

Wypadanie włosów i ich słaba kondycja to częsty problem, który nasila się szczególnie podczas sezonu jesienno-zimowego.

Iwantmillion

secrets

Zostaw swoją myśl