Dlaczego wlosy wypadaja po ciazy

dlaczego wlosy wypadaja po ciazy

Wypadanie włosów po ciąży to bardzo przykra dolegliwość, z którą zetknęłam się po raz kolejny. Jeśli również dokucza Ci ten problem, sprawdź, skąd się bierze i co na wypadanie włosów stosuję każdego dnia. Mogłaś zauważyć, że w czasie ciąży Twoje włosy były piękne jak nigdy wcześniej, natomiast po porodzie codziennie zadajesz sobie pytanie: dlaczego strasznie wypadają? Czy to wina karmienia piersią, osłabienia organizmu czy przyczyna jest zupełnie inna? Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Ciąża jest szczególnym czasem w życiu kobiety. Zachodzą duże zmiany hormonalne, wpływające także na kondycję włosów. U przyszłych mam włosy w okresie oczekiwania na przyjście dziecka na świat, wzmacniają się i stają się mocniejsze, gęstsze i szybciej rosną oraz przestają wypadać. Włosy zaczynają wypadać najczęściej w trzecim miesiącu po porodzie.

Jednym z fizycznych zmian, że większość kobiet korzystają w czasie ciąży jest pełniejsze włosy głowy. Włosy stają się znacznie grubsza w czasie ciąży, ale, niestety, zmiana jest krótkotrwałe. Po ciąży kończy, włosy zaczynają wypadać ponownie.

domowe sposoby na wypadanie włosów cynamon oliwa z oliwy miód

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:. Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta? Załóż teraz. Masz pytanie?

Komentarze

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę.

Jon-Kurt

traf88

missrise

Zostaw swoją myśl