Dlaczego włosy po przeszczepie nie wypadają

dlaczego włosy po przeszczepie nie wypadają

Włosy po chemioterapii - dlaczego wypadają?

O przyczynach wypadania włosów mówi dr n. Śmierć włosa przebiega cicho i niezauważalnie. I choć cebulka już obumarła, włos zdobi naszą głowę jeszcze prawie trzy miesiące, zanim wypadnie.

Za wypadanie włosów po chemioterapii odpowiadają tzw. Ich działanie powoduje zahamowanie podziałów komórkowych w organizmie. Ograniczają szybkie namnażanie się komórek nowotworowych, przyczyniając się do ich całkowitego zniszczenia. Niestety, działanie cytostatyków nie ogranicza się jedynie do chorych komórek. Terapia z ich wykorzystaniem powoduje także wyniszczenie zdrowych komórek, wskutek czego osłabieniu ulegają między innymi cebulki włosowe. Zahamowanie podziałów komórkowych, powodowane przez chemioterapię, dotyczy owłosienia w fazie wzrostu anagenowej , w której zwykle zachodzą szybkie podziały komórkowe, odpowiedzialne za wzrost włosów. Skutkiem działania cytostatyków jest skrócenie fazy anagenowej do minimum. Dlatego też włosy niemal ciągle znajdują się w fazie wypadania telogenowej lub fazie przejściowej katagenowej.

Komentarze

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

valera380

Przeszczep włosów - o tym zabiegu myśli wiele osób, które codziennie patrzą w lustro i widzą błysk skóry tam, gdzie kiedyś była bujna czupryna i nie mogą się pogodzić z faktem przerzedzenia włosów. Przeszczep włosów to zabieg, który je uzupełni i zagęści.

mutoboy

Zostaw swoją myśl