Dlaczego wypadają włosy po ciąży

dlaczego wypadają włosy po ciąży

Gdy byłam w ciąży nie myślałam o niczym innym tylko o tym żeby dziecko urodziło się zdrowe — pewnie tak jak Ty. Po porodzie, kiedy już trzymałam tą małą kuleczkę, marzyłam o tym żeby karmić piersią.

Wypadanie włosów po ciąży, czyli jak Lidia zmieniła fryzurę :)

Wypadanie włosów po ciąży to bardzo przykra dolegliwość, z którą zetknęłam się po raz kolejny. Jeśli również dokucza Ci ten problem, sprawdź, skąd się bierze i co na wypadanie włosów stosuję każdego dnia. Mogłaś zauważyć, że w czasie ciąży Twoje włosy były piękne jak nigdy wcześniej, natomiast po porodzie codziennie zadajesz sobie pytanie: dlaczego strasznie wypadają? Czy to wina karmienia piersią, osłabienia organizmu czy przyczyna jest zupełnie inna? Jak zapobiec wypadaniu włosów?

Ciąża jest szczególnym czasem w życiu kobiety. Zachodzą duże zmiany hormonalne, wpływające także na kondycję włosów. U przyszłych mam włosy w okresie oczekiwania na przyjście dziecka na świat, wzmacniają się i stają się mocniejsze, gęstsze i szybciej rosną oraz przestają wypadać. Włosy zaczynają wypadać najczęściej w trzecim miesiącu po porodzie. To co dała nam ciąża w postaci bardziej gęstych włosów, tracimy po rozwiązaniu. Oznacza to, że po ciąży tracimy także włosy, które wypadałyby w różnym czasie, ale proces ten został zahamowany na skutek wzrostu poziomu estrogenów. Na kondycję naszych włosów w okresie oczekiwania na dziecko, wpływa pozytywnie także zdrowa dieta oraz przyjmowanie suplementów, dedykowanych mamom, które zawierają odpowiednio dobrane składniki odżywcze m. Po ciąży również warto zwracać uwagę na prawidłową, dobrze zbilansowaną dietę, która wzmacnia organizm i wspiera jego odbudowę po kilkumiesięcznym, podwójnym wysiłku. Przyczyna intensywnego wypadania włosów Jeśli wypadania włosów po ciąży trwa dłużej niż miesięcy od momentu porodu, warto skonsultować się z lekarzem, aby wykonać badania w kierunku eliminacji anemii i chorób tarczycy. Wszelkie niedobory żelaza i ferrytyny wpływają bezpośrednio na kondycję włosów.

Wzmożone wypadanie włosów po ciąży jest objawą burzy hormonalnej, jaka zachodzi w organizmie. Nie trzeba jednak wpadać w panikę - na rynku jest wiele preparatów, które pomagają złagodzić objawy i zahamować wypadanie włosów. Co to za produkty i jakie kuracje powinno się przeprowadzać, aby wzmocnić włosy? W czasie ciąży włosy wyglądają kwitnąco. Wydają się grubsze niż zazwyczaj, są lśniące i mocne - to efekt działania hormonów oraz stosowania zdrowej diety.

Komentarze

Przyszła mama  w trakcie ciąży może cieszyć się gęstymi, zadbanymi włosami.

Dvesti

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę.

Salmar

Weridon

Zostaw swoją myśl