Domowe sposoby na słabe wypadające włosy

domowe sposoby na słabe wypadające włosy

W drogeriach można znaleźć wiele rodzajów kosmetyków dostosowanych do różnych typów włosów. Niewiele osób wie jednak o domowych sposobach na wzmocnienie cebulek i zapobieganie łamliwości. Oto kilka z nich. Domowe sposoby na zapewnienie zdrowych, mocnych włosów to rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie naturalność, chcą uniknąć produktów pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach a więc szukają opcji wegańskiej , czy po prostu chcą zaoszczędzić na drogich produktach do włosów. Domowe sposoby wzmacniania włosów z użyciem powszechnych ziół czy naparów są nie tylko tanie, ale i bardzo skuteczne. Jeśli borykasz się z problemem wypadania włosów, może to oznaczać, że cebulki są osłabione.

Wymagają więc specjalnej pielęgnacji i wielu starań, aby nadać im objętość, wzmocnić i zachować ich naturalny blask. Wygląd i kondycja włosów zależy przede wszystkim od diety, kosmetyków używanych do codziennej pielęgnacji i fryzury. Podpowiadamy co jest przyczyną cienkich włosów i jak o nie dbać. Problem włosów cienkich to nie to samo, co problem włosów o małej gęstości.

Słabe włosy często stanowią kłopot, szczególnie po zimie. Nie tylko są suche, elektryzują się i rozdwajają, to na dodatek wypadają na potęgę. Jak je wzmocnić niewielkim kosztem? Oto nasze domowe sposoby. Słabe włosy potrzebują intensywnej kuracji. Choć często po zimie pierwszym, co przychodzi nam do głowy to obcięcie długich pukli, czasem wystarczy jedynie ostrzyżenie zniszczonych końcówek i dobre zabiegi , które wzmocnią cebulki i zregenerują kosmyki na całej długości. Skuteczne mogą okazać się znane, domowe kuracje za niewielką cenę. Dobrym sposobem na słabe włosy jest maseczka z cebuli. Dużą cebulę lub dwie średnie wystarczy zetrzeć na tarce, i nałożyć papkę na głowę lub wycisnąć sam sok z większej ilości cebuli , delikatnie masując skórę.

Komentarze

Stoyana

Stres, źle dobrana dieta czy zmiany hormonalne, to wszystko może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów. Istnieje jednak cała gama naturalnych sposobów, które pomogą Ci walczyć z tą niechcianą przypadłością, a przy tym te domowe zabiegi mogą zapewnić Ci relaks na miarę własnego SPA.

bigxam

Wypadające włosy są Twoim koszarem?

paha-ch

Nieodpowiedni styl życia, dużo stresu, ciąża i fatalne odżywianie są zwykle przyczyną nadmiernego wypadania włosów. W niektórych przypadkach winne są geny lub przebyte choroby.

wrysmile

Zostaw swoją myśl