Domowe sposoby wzmacniania włosów

domowe sposoby wzmacniania włosów

Oto ulubiona recepta babć na wypadanie włosów

W drogeriach można znaleźć wiele rodzajów kosmetyków dostosowanych do różnych typów włosów. Niewiele osób wie jednak o domowych sposobach na wzmocnienie cebulek i zapobieganie łamliwości. Oto kilka z nich. Domowe sposoby na zapewnienie zdrowych, mocnych włosów to rozwiązanie dla tych osób, które cenią sobie naturalność, chcą uniknąć produktów pochodzenia zwierzęcego w kosmetykach a więc szukają opcji wegańskiej , czy po prostu chcą zaoszczędzić na drogich produktach do włosów. Domowe sposoby wzmacniania włosów z użyciem powszechnych ziół czy naparów są nie tylko tanie, ale i bardzo skuteczne.

Zadbane włosy to ozdoba każdego, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Z tego powodu trzeba o nie dbać tak, jak każdą inną część ciała, dostarczając odpowiednich składników oraz pielęgnując. Nie zawsze musi być to pielęgnacja rodem z drogerii. Istnieje wiele domowych sposobów, które nie tylko wzmacniają włosy, ale i chronią je przed chorobami. Często mycie włosów opiera się na nałożeniu szamponu, spienieniu go i spłukaniu. Cała procedura nie trwa długo, więc jest w stanie tylko odświeżyć włosy. Aby je wzmocnić oraz zachęcić do wzrostu, warto poświęcić im czasami trochę więcej czasu i wykonać masaż skóry głowy. Stanowi on relaks dla głowy i motywuje włosy do lepszego rośnięcia. Przygotowanie go wymaga zanurzenia ręcznika do miski z ciepłą wodą oraz 5 plasterkami cytryny i 5 plasterkami ogórka. Wilgotnym ręcznikiem owija się włosy i pozostawia tak na 10 minut.

Jak wzmocnić cebulki włosów domowymi sposobami? Wystarczy pójść do warzywniaka i wydać parę groszy, a następnie przygotować prostą maseczkę. Te metody może nie są tak wygodne jak stosowanie gotowych odżywek z drogerii, ale za to są naturalne, tanie i naprawdę skuteczne! Jak wzmocnić cebulki włosów? Jeśli twoja czupryna potrzebuje intensywnej kuracji, wcale nie musisz wydawać dużych pieniędzy.

Komentarze

Nieodpowiedni styl życia, dużo stresu, ciąża i fatalne odżywianie są zwykle przyczyną nadmiernego wypadania włosów. W niektórych przypadkach winne są geny lub przebyte choroby.

sk8er

Czarna rzodkiew Wcierany w skórę głowy sok z korzenia czarnej rzodkwi regeneruje cebulki włosowe, co przeciwdziała wypadaniu włosów, ma też działanie poprawiające krążenie krwi w skórze. Stosowana zewnętrznie przeciwdziała łojotokowi i łupieżowi.

gprssupport

Zostaw swoją myśl