Euthyrox skutki uboczne wypadanie włosów

euthyrox skutki uboczne wypadanie włosów

Wypadanie włosów - co robić?

Jak zwalczyć problem problem wypadania włosów?

Wypadanie włosów u kobiet - jak sobie poradzić? - Iwona Wierzbicka - Porady dietetyka klinicznego

Lek stosuje się w przypadku braku lub niedoboru naturalnych hormonów tarczycy w niedoczynności tarczycy, w niektórych postaciach guzów tarczycy, w stanach po operacyjnym usunięciu tarczycy, w zapaleniu tarczycy. Wspomagająco w nadczynności tarczycy, w celu zahamowania nadmiernego powiększenia tarczycy jednocześnie z lekami przeciwtarczycowymi. Doustnie, rano, na czczo, co najmniej pół godziny przed śniadaniem, z niewielką ilością płynu. Dziecom tabletkę można rozpuścić w niewielkiej ilości wody i tak powstałą zawiesinę przygotowaną zawsze bezpośrednio przed podaniem podaje się z niewielką, dodatkową ilością płynu. Dawkowanie ustala lekarz w zależności od wskazań. W przypadku niedoczynności tarczycy oraz po usunięciu wola lub tarczycy leczenie prowadzi się z reguły przez całe życie.

Szanowna Pani, wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoczynności tarczycy. Leczeniem z wyboru jest podawanie tyroksyny, poprawę będzie można zaobserwować dopiero po dłuższym stosowaniu tego leczenia, po wyrównaniu czynności tarczycy. W przypadku braku poprawy należy brać pod uwagę inną przyczynę tego stanu i należałoby się zgłosić do dermatologa. Pozdrawiam dr R. Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników. Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:. Nie pamiętasz hasła? Nie masz konta? Załóż teraz.

Komentarze

Virt13

Jeśli nie ma Pani dostępu do endokrynloga, proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu Pani zaleci właściwą modyfikację dawki. Z uwagi na wypadając włosy proszę oznaczyć sobie dodatkowo przeciwciała antyTPO oraz poziom żelaza we krwi.

DXLeo

Zostaw swoją myśl