Grzybicze wypadanie włosów

grzybicze wypadanie włosów

Grzybica skóry głowy, twarzy, wypadanie włosów - jakie zrobić badania?

Dzień dobry! Tym razem piszę w imieniu kogoś znajomego. Objawy to: gwałtowne wypadanie włosów, przede wszystkim po kontakcie z wodą , na obszarze, z którego wypadają włosy zaczęły pojawiać się strupki, skóra piecze, jakby szczypie, do tej pory pomagał nieco szampon dercos vichy, ale działa coraz słabiej. Oprócz tego pojawił się z boku głowy całkiem łysy placek skóry.

Koszmar wypadających włosów może przytrafić się każdemu. Każdego dnia wypada nam  do stu włosów i jest to naturalny proces. Technicznie rzecz ujmując możemy mówić o łysieniu w momencie, gdy wypadanie włosów przekracza normę. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni są narażeni na to, że w przyszłości będą musieli zmagać się z łysieniem. Niektórzy mogą się dziwić, czym tu się przejmować — w końcu to tylko włosy. Nic bardziej mylnego! Łysienie może doprowadzić do zaburzeń psychicznych wynikających z braku akceptacji samego siebie. Kiedy mamy bujną czuprynę wszelkie dolegliwości z nią związane takie jak wypadanie włosów, rzadkie włosy, czy przeszczep włosów wydają się pojęciami kompletnie obcymi, które nigdy nie będą nas dotyczyły. Prawda jest taka, że wypadanie włosów prędzej czy później każdą osobę, dlatego warto zawczasu postawić na profilaktykę.

Witam, piszę w sprawie problemu z jakim borykam się już od jakiegoś czasu. Od około 3 miesięcy wypada mi około włosów dziennie, szczególnie podczas mycia i rozczesywania włosów. Zauważyłam również, że wypadają mi brwi i rzęsy bardziej niż zwykle, oraz skóra na ciele zrobiła się twardsza, włosy zrobiły się bardzo cienkie i suche, mam o wiele więcej włosów siwych. Wyniki są dobre.

Komentarze

Gabinet Trychologiczny to miejsce przyjazne wszystkim osobom borykającym się z problemami skóry głowy i włosów. Oferujemy szeroki wachlarz usług, które świadczymy w najwyższym standardzie.

Fr3d

Wypadanie włosów to dolegliwość, która może mieć różne przyczyny.

k-j-b

Zostaw swoją myśl