Hormon powodujący wypadanie włosów

hormon powodujący wypadanie włosów

Mam 23 lata i od jakichś dwóch lat moim problemem było silne wypadanie włosów. Moja morfologia wyszła w porządku, tak samo jak i badanie moczu. Biochemia w normie.

W jaki sposób zaburzenia hormonalne wpływają na włosy u kobiet?

Organizm kobiety, w przeciwieństwie do organizmu mężczyzny, jest narażony na dość duże zmiany hormonalne związane z przebiegiem cyklu menstruacyjnego oraz z biologiczną rolą przystosowującą ciało kobiety do roli matki. Zaburzenia hormonalne mogą mieć przy tym bardzo różne przyczyny — wywołane złą dietą , stresem , zmianą trybu życia, a nawet daleką podróżą. Problem pojawia się wtedy, kiedy zaburzenia hormonalne nie mijają, a stają się czymś charakterystycznym i powtarzalnym.

Hormony a włosy

Co mi pomogło na WYPADANIE WŁOSÓW i PCOS?

Wypadanie włosów to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt kobiet u dermatologa. Najważniejszą rolę w wypadaniu włosów u kobiet odgrywa układ hormonalny. Na stan włosów wpływ ma wiele czynników: dieta, tryb życia, stosowane leki czy sama pielęgnacja.

Komentarze

Jooz

Alexxxa

Dzień dobry, od dłuższego czasu borykam się z wypadaniem włosów wypadają całe, z cebulkami, kilkaset dziennie. Ani lekarz ogólny, ani dermatolog ani ginekolog nie zlecili mi jednak wykonania badań hormonalnych zlecono tylko TSH - jest w normie.

veselkin

Zostaw swoją myśl