Hormony żeńskie wypadanie włosów

hormony żeńskie wypadanie włosów

W jaki sposób zaburzenia hormonalne wpływają na włosy u kobiet?

Hormony a włosy

Jak wyleczyłam PCOS bez brania leków - moja dieta, zioła, kuracja

Układ hormonalny przypomina sieć naczyń połączonych, w której nieprawidłowe funkcjonowanie jednego gruczołu prędzej czy później będzie rzutowało na pracę innych. Ludzki organizm produkuje ponad hormonów, każdy ma swoją rolę do spełnienia. Niektóre hormony odpowiadają za wzrost, inne za przemianę cukrów i tłuszczów, jeszcze inne za emocje, dojrzewanie i libido. Większość wytwarzana jest zarówno przez organizm kobiecy, jak i męski. Ponieważ wszystkie są ze sobą ściśle powiązane, dla zdrowia, urody i samopoczucia istotne jest utrzymanie hormonów na odpowiednim poziomie i w równowadze. To ona wydziela hormony tropowe, które pobudzają do działania jajniki, tarczycę czy nadnercza.

Codziennie człowiek fizjologicznie traci od 45 do włosów. Niepokojącym sygnałem jest dzienne wypadanie przekraczające włosów. Powodem mogą być hormony. Na wypadanie włosów wpływają m. Codziennie człowiek fizjologicznie traci od 45 do włosów znajdujących się w fazie telogenowej podczas jej trwania włos oddziela się od brodawki i wypada wypchnięty przez nowo rosnący włos. Faza ta trwa zwykle miesiące. Niepokojącym sygnałem jest dzienne wypadanie przekraczające włosów i stan ten utrzymuje się kilka tygodni. Takie wzmożone wypadanie może doprowadzić do przerzedzenia lub wyłysienia.

Utrata włosów jest całkowicie normalną częścią cyklu wzrostu włosa i jedną z wielu strat, jakie osoba doświadcza podczas starzenia się. Twoje włosy rosną w cyklach od 2 do 8 lat, po czym mieszki włosowe gubią włosy i przechodzą w fazę spoczynku, która trwa około 3 miesięcy; następnie zaczyna się nowy cykl wzrostu włosa. Normalna jest utrata od 50 do włosów dziennie. Włosy te są zastępowane przez nowe, ale wraz z wiekiem ten proces ulega spowolnieniu, utrata staje się bardziej stopniowa i w końcu trwała. Dlatego też, Twoje starzenie się może być przyczyną stopniowej utraty włosów!

Komentarze

Organizm kobiety, w przeciwieństwie do organizmu mężczyzny, jest narażony na dość duże zmiany hormonalne związane z przebiegiem cyklu menstruacyjnego oraz z biologiczną rolą przystosowującą ciało kobiety do roli matki. Zaburzenia hormonalne mogą mieć przy tym bardzo różne przyczyny — wywołane złą dietą , stresem , zmianą trybu życia, a nawet daleką podróżą.

leta

Człowiek w procesie fizjologicznego cyklu życia włosa przeciętnie traci od 45 — włosów w fazie telogenowej dziennie. Jeśli tracimy włosów lub więcej dziennie, i jest to zjawisko utrzymujące się przez kilka tygodni, może to stanowić powód do niepokoju.

anita_kaplan

Ira1977

Zostaw swoją myśl