Intensywne wypadanie włosów po porodzie

intensywne wypadanie włosów po porodzie

Weryfikując problem nadmiernego wypadania włosów pod kątem statystycznym, można śmiało stwierdzić, że ponad połowa kobiet i mężczyzn w Polsce cierpi na intensywne wypadanie włosów. Objawia się to nie tylko mniejszą objętością włosów, ale ma także dalej idące aspekty zdrowotne — od utraty pewności siebie i niskiej samooceny po poważne problemy natury hormonalnej. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane przez brak minerałów i witamin w organizmie, ale również nieco poważniejszych w skutkach kłopotów ze zdrowiem, których najmniej poważnym i zarazem pierwszym objawem może być zmniejszenie gęstości włosów na głowie. Chociaż  przerzedzanie włosów występuje częściej u osób starszych, nadmierna utrata włosów może również wystąpić u młodych osób a nawet dzieci.

Wypadanie włosów po porodzie: jak temu zaradzić?

Jeśli po około 3 miesiącach od porodu zauważyłaś, że nagle twoje włosy bardzo straciły na gęstości, nie musisz się obawiać - to normalne. Wypadanie włosów po porodzie jest wywołanie spadkiem poziomu estrogenów. Może nastąpić wtedy utrata nawet połowy ilości włosów, gdyż wypadają włosy, które zachowały się w okresie ciąży.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie.

Podaj: planowaną datę porodu lub datę urodzin dziecka. Łukasz Kmieć. Zauważyłaś, że w ciąży włosy prawie nie wypadały? To zasługa czynników wzrostu. Powodują one przedłużenie fazy wzrostu włosa, czyli anagenu. Jednak po urodzeniu dziecka cykl włosowy wraca do normy sprzed ciąży i kilka miesięcy po porodzie spada poziom estrogenów, a włosy zaczynają wypadać. Mówimy wówczas o łysieniu telogenowym łysieniu poporodowym.

Przyszła mama  w trakcie ciąży może cieszyć się gęstymi, zadbanymi włosami. Dopiero po porodzie fryzury często sprawiają problemy, włosy są przesuszone lub wręcz przeciwnie szybko się przetłuszczają i nadmiernie wypadają. Kępki włosów na szczotce, pojedyncze włosy na podłodze, kanapie, poduszce sprawiają, że kobieta zaczyna się niepokoić, czy czasem nie zacznie łysieć? Czy wypadanie włosów po ciąży jest niebezpieczne? I jak sobie z tym radzić?

Komentarze

Wypadanie włosów w ciąży i po urodzeniu dziecka nie jest rzadkim problemem. Aby mu zapobiec, należy pomyśleć o profilaktyce już na wczesnych etapach ciąży.

ximik

Przez dziewięć miesięcy ciąży zdążyłaś się przyzwyczaić, że twoje włosy są gęste i lśniące. Dlatego gdy po porodzie nagle zaczynają wypadać, wpadasz w panikę.

hege

Zostaw swoją myśl