Jak wzmocnić włosy w czasie ciąży

jak wzmocnić włosy w czasie ciąży

Zastanawiasz się jak wzmocnić włosy po ciąży? Zobacz naszą podpowiedź! Wypadanie włosów po porodzie oraz w czasie laktacji to objaw normalny, choć budzący niepokój wielu młodych mam. Jak większość dolegliwości związanych z okresem ciąży, urodzenia dziecka i połogu jest wynikiem działania hormonów.

WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY. Dlaczego włosy wypadają i jak je wzmocnić? [PORADY]

WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY

Wrz 23, Uroda Wzmożona aktywność hormonów i wydzielanie estrogeny nie są jedynymi problemami i czynnikami wywołującymi wypadanie włosów w ciąży. Czasami utrata włosów jest wynikiem złego odżywiania kobiety. Kobiety, które zdrowo się odżywiają, zażywają zalecane suplementy i witaminy oraz dużo odpoczywają cieszą się lepszym zdrowiem. Ta kategoria kobiet wytwarza lepsze włosy, ponieważ włosy rozwijają się dobrze w środowiskach, gdzie się o nie dba. Dlatego można bezpiecznie przypuszczać, że jeśli nie odżywiasz się zdrowo Twoje włosy mogą cierpieć na niedożywienie. Są różne substancje odżywcze wymagane przez organizm, które mogą poprawić stan włosów lub powodować ich wypadanie. Minerały — cynk i żelazo — są powiązane ze wzrostem i utratą włosów. Jeśli kobieta przestanie zażywać te minerały, wzrasta jej predyspozycja do wyłysienia. Gdy kobieta zajdzie w ciąże, jej dieta powinna się składać z dużej ilości warzyw i owoców, gdyż zawierają przeciwutleniacze, powodujące wzmożony wzrost włosów.

Wzmożone wypadanie włosów po ciąży jest objawą burzy hormonalnej, jaka zachodzi w organizmie. Nie trzeba jednak wpadać w panikę - na rynku jest wiele preparatów, które pomagają złagodzić objawy i zahamować wypadanie włosów. Co to za produkty i jakie kuracje powinno się przeprowadzać, aby wzmocnić włosy? W czasie ciąży włosy wyglądają kwitnąco. Wydają się grubsze niż zazwyczaj, są lśniące i mocne - to efekt działania hormonów oraz stosowania zdrowej diety.

Komentarze

Adam 7 marca Problemy 3 komentarze Wyświetlenia. Wypadanie włosów po ciąży to defekt, który dosięga niemal każdą kobietę.

MaximS

Podczas ciąży nie miałaś problemu z wypadaniem włosów — włosy trzymały się jak przyklejone.

CrazyArt

Zostaw swoją myśl