Jak wzmocnic wlosy po ciazy

Nie ma powodu do obaw — to normalne. Odpowiadają za to zmiany hormonalne, które zachodzą w Twoim ciele zarówno w czasie ciąży, jak i po urodzeniu dziecka. Możesz jednak wzmocnić cebulki swoich włosów, nawet jeśli karmisz piersią. Jak to zrobić? Kiedy jesteś w ciąży, Twój organizm przeżywa prawdziwą burzę hormonów. W tym czasie podwyższony poziom estrogenu hormonu żeńskiego powoduje, że włosy są nadzwyczaj silne i nie wypadają tak, jak zwykle.

Wypadanie włosów po ciąży zdarza się bardzo często. Ciąża i poród znacznie zmieniają poziom hormonów w ciele.

Po porodzie świeżo upieczona mama będzie traciła włosy, gdyż w organizmie matki spada poziom estrogenów. Będą więc wypadały włosy, które nie wypadły w czasie ciąży oraz te bieżące. Wiele kobiet boi się, że wyłysieją. To nie prawda.

Przez całą ciążę twoje włosy były gęste i lśniące. Teraz po urodzeniu dziecka na szczotce zostają całe pasma. Po myciu głowy zatyka się wanna. Bez paniki, to minie. Winne są hormony i po porodzie każda mama musi walczyć z tym samym problemem. Jak sobie radzić z włosami do momentu, gdy wszystko się ustabilizuje? Problem ten ma każda młoda mama — winne są hormony , a konkretnie zmiana ich stężenia. Podczas ciąży wysoki poziom estrogenów pobudza do pracy mieszki włosowe i hamuje wypadanie włosów , dlatego jest ich więcej. Około trzeciego miesiąca po porodzie poziom estrogenów spada, a więc włosy zaczynają gwałtownie wypadać.

Podczas ciąży nie miałaś problemu z wypadaniem włosów — włosy trzymały się jak przyklejone. Dwa, trzy miesiące po porodzie wypadają garściami. Skąd bierze się ten problem i jak pielęgnować włosy po porodzie, aby przestały wypadać? Łysienie poporodowe to problem każdej młodej mamy. Prędzej czy później  wypadanie włosów dotknie on również ciebie. W jakim stopniu, tego nie da się przewidzieć.

Komentarze

Elifan

scoorp

Do momentu skończenia karmienia piersią tak niestety może być. Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.

inmeirulez

Zostaw swoją myśl