Jak zadbać o wypadające włosy

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu. Właśnie trafiłam na Twój blog i jestem zachwycona!

JAK DBAĆ O CIENKIE WŁOSY? Jak dodać objętości cienkim włosom?

Włosy staną się puszyste dzięki naparowi z korzeni mydlnicy lekarskiej. Łyżkę korzeni zalać szklanką wrzątku i odstawić do naciągnięcia na około 20 minut. Napar przecedzić. Płukać nim włosy po każdym umyciu. Na porost włosów dobrze wpłynie stosowanie płynu z rozmarynu. Przecedzony wywar wcierać w skórę głowy po każdym umyciu.

Ja myślę nad ufarbowaniem włosów henną. Zastanawiam sie czy po hennie także powstają bardzo widoczne odrosty czy ona po prostu wypłukuje się delikatnie z każdym myciem i odrosty nie są tak widoczne. Dodam, że chciałabym mieć włosy dosłownie o ton jaśniejsze, ale odrosty kiedyś były moją zmorą więc nie chce się z tym znowu męczyć Henna nie rozjaśni Twoich naturalnych włosów. Po drugie, jeśli się z niej rozmyślisz, będzie Ci bardzo trudno ją usunąć z włosów. Chyba, że mówimy o cassii - wtedy jak najbardziej po farbowaniu nią możesz wykonywać zabiegi chemiczne, ale ona tez nie rozjaśni włosów, jedynie wyrówna odcień i nada miodowego kolorytu. Cassia wypłukuje się z włosów, natomiast henna i indygo nie. U niektórych po dłuższym czasie kolor znika całkiem, ale zdecydowaną większość włosów farbuje trwale, a z każdym farbowaniem zyskuje na intensywności. Jestem gorącą zwolenniczką farbowania henną, uratowało moje włosy, ale trzeba wiedzieć, że henna to nie szamponetka na 4 mycia i dobrze przemyśleć decyzję, bo może być trudno potem zmienić kolor. Rozjaśniałam włosy 5 razy właśnie po to, by wywabić z nich hennę, i i tak nie do końca mi się to udało.

Komentarze

Na to, jak wyglądają włosy i czy są zdrowe ma wpływ nie tylko dieta i stan zdrowia, ale także odpowiednia pielęgnacja. Jak o nie dbać na co dzień, by były piękne i zdrowe?

..::NiK::..

seo07

Zostaw swoją myśl