Jak zahamować nadmierne wypadanie włosów

jak zahamować nadmierne wypadanie włosów

Grube, lśniące i zdrowe włosy to marzenie niejednej z nas. Zniweczyć je może nieprzyjemna dolegliwość - nadmierne wypadanie włosów. Rzadko kiedy jest to problem wyłącznie kosmetyczny. Należy go leczyć, a to z kolei powinno zostać poprzedzone właściwym rozpoznaniem przyczyny problemu i odpowiednią diagnozą.

Jest ich pełno na poduszce, dywanie i w odpływie wanny… jeśli martwisz się o objętość swojego końskiego ogona — zobacz, jak zahamować nadmierne wypadanie włosów. Nadmierne wypadanie włosów nie zawsze jest wynikiem niewłaściwej zewnętrznej pielęgnacji. Jeśli włosy wychodzą ci garściami, możliwe, że twoja gospodarka hormonalna jest zaburzona. Wybierz się do endokrynologa i zrób podstawowe badania, a także upewnij się, że nie masz niedoborów cynku, selenu, żelaza albo kwasu foliowego. Zwiększ udział w diecie produktów bogatych w kwasy omega-3 takich jak świeże morskie ryby czy olej lniany. Staraj się, aby twoja dieta obfitowała w zdrowe tłuszcze takie jak olej kokosowy ,  oliwa z oliwek, orzechy czy awokado , zrezygnuj z nadmiaru rafinowanych cukrów i żywności wysokoprzetworzonej.

wypadanie włosów na cyklu

Od roku edukuję Polki z pielęgnacji włosów. A wszystko zaczęło się od tego, że doszczętnie zniszczyłam swoje włosy i postanowiłam je odratować. Swoją drogę do zdrowych i pięknych włosów opowiadam na tym blogu. Chętnie zgłoszę się po przepis na koktajl oczyszczający.. Nie wiem jak trafiłam na Twojego bloga, ale bardzo się z tego ciesze, czytam go trzeci dnień i dowiaduje się wiele ciekawych rzeczy. Jestem na etapie regeneracji włosów i paznokci i bardzo mi się przydadzą Twoje rady.

Komentarze

buddy

Dla wielu panów gęsta czupryna to atrybut witalności, urody i męskości. Trudno im zaakceptować postępujące wypadanie włosów.

FateKeeper

Wypadanie włosów jest procesem całkowicie naturalnym i nie powinno wzbudzać niepokoju. Zdarza się jednak, że włosy zaczynają wypadać garściami i jest to jasny sygnał, że dzieje się coś złego.

f0rk

Zostaw swoją myśl