Jaka dieta przy wypadających włosach

Kilka włosów w wannie czy na szczotce to nie tragedia. Każdy z nas dziennie traci ich sporo, ponieważ te zniszczone wypadają, a na ich miejsce odrastają nowe. American Hair Loss Association przeprowadziło całą masę badań, których celem było ustalenie przyczyn takiego stanu rzeczy. Jedną z nich jest niewłaściwy sposób odżywiania. Czego nie powinno zabraknąć w naszym menu, jeśli chcemy jak najdłużej mieć piękne włosy?

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Łysienie kobiet

Dieta na piękne włosy

Witam, wypadanie włosów może być spowodowane przez awitaminozę lub brak białka w diecie, może tez świadczyć o kłopotach z tarczycą , proszę wykonać podstawowe badania i zgłosić się do lekarza POZ. Pozdrawiam serdecznie. Dzień dobry. Proszę zgłosić się na wizytę do lekarza dermatologa lub trychologa, po obejrzeniu zmian lekarz postawi diagnozę. Trichoskopia jest cyfrową metodą badania włosów, opierającą się na technice wideodermoskopii. Najczęściej stosowanymi powiększeniami są powiększenia 20 -krotne i krotne. W trichoskopii oceniane są łodygi włosów, ujścia mieszków włosowych i otaczająca je skóra.

Komentarze

JLan

Gerbi4

Proszę udać się do dermatologa, najlepiej, gdyby przed wizytą wykonać następujące badania: morfologia, Fe, ferrytyna, DHEAS, testosteron. Dzień dobry.

Apostol-Aristotel

Zostaw swoją myśl