Jaka jest norma wypadania włosów dziennie

Stres, geny, wahania hormonalne, choroby — przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do którego momentu utrata włosów jest jeszcze normą, a kiedy może wskazywać na poważny problem? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że wypadanie włosów to zjawisko normalne. Jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosa, składającego się z trzech faz: wzrostowej trwa najdłużej - od 2 do 8 lat, zazwyczaj ok. Następnie następuje odpoczynek mieszka włosowego, który może trwać miesiące, po czym włos odrasta.

Jaka jest dzienna stopa wypadania włosów?

Na tej najmniejszej nic nie czuję. Jakoś wolę raz a dobrze niż co chwilę się miziać na małej mocy - ręka boli. Ja również zawsze daję na największą moc po kilku chwilach czesania ,,średniakiem'' :D Mrowienia praktycznie potem nie czuję.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów

Komentarze

vladlen

Przez Gość kotka, Marzec 21, w Zdrowie i uroda.

Alkankine

Jeszcze nie olejowałam włosów, ale właśnie przymierzam się do wybrania i zakupu jakiegoś oleju. Mi bardzo wlosy wypadly jak prostowalam je i ostatnio nalozylam olejek rycynowy na skalp i nigdy wiecej tego nie powtorze, olej zbyt ciezki, wypadlo mi po nim sporo wlosow, od tego czasu nie moge sie przelamac z nakladaniem olejow na sklap, moze to i dobrze:.

tuzluk

Zostaw swoją myśl