Jakie badania hormonów na wypadanie włosów

jakie badania hormonów na wypadanie włosów

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić. Powstał nawet zbiorczy wpis , w którym podlinkowane są wszystkie metody i produkty, które testowałam na sobie. Nigdy jednak nie pisałam o tym, jakie konkretnie badania należałoby wykonać na początek, jeśli zauważyłyśmy u siebie naprawdę mocne wypadanie włosów. Kilka dni temu zmierzyłam jednak swój kucyk i gdy zobaczyłam niecałe 7cm to trochę się przeraziłam.

Wypadanie włosów a tarczyca. Jakie choroby tarczycy powodują wypadanie włosów?

Zależnie od dnia masz inne normy dla każdego z hormonów, ale polecałabym dzień. Hm, ja słyszałam teorię, że prolaktynę najlepiej do 10 dnia cyklu. Ale wygłosił ją nielekarz, więc może tak nie jest. Wszystko zależy od tego, co podejrzewa lekarz.

Rozmowy Nasze akcje Kody Rabatowe Booking. Polki Zdrowie Rozmowy o zdrowiu Leczenie Endokrynolog. Witam Proszę o radę : jakie badania hormonalne nalezy zrobic w kierunku nadmiernego wypadania włosów? Borykam się już z tym problemem od ok. Czy była pani u dermatologa z tym problemem? Należy odwiedzić dermatologa on doradzi! Oczywiscie , byłam u dermatologa.

Komentarze

Jeśli przez dłuższy czas obserwujesz nadmierną utratę kosmyków, to prawdopodobnie w Twoim organizmie zachodzą jakieś niekorzystne zmiany.

kshon

Codziennie człowiek fizjologicznie traci od 45 do włosów. Niepokojącym sygnałem jest dzienne wypadanie przekraczające włosów.

Let

Zostaw swoją myśl