Jakie badania wykonać przy nadmiernym wypadaniu włosów

jakie badania wykonać przy nadmiernym wypadaniu włosów

Wypadanie włosów – jakie badania wykonać?

Wpisów na temat wypadania włosów jest już na moim blogu sporo. Pisałam już o możliwych przyczynach , o tym jak rozpoznać czy na pewno mamy problem z wypadaniem i jak można sobie z nim poradzić. Powstał nawet zbiorczy wpis , w którym podlinkowane są wszystkie metody i produkty, które testowałam na sobie. Nigdy jednak nie pisałam o tym, jakie konkretnie badania należałoby wykonać na początek, jeśli zauważyłyśmy u siebie naprawdę mocne wypadanie włosów.

✅ Łysienie u kobiet – przyczyny, objawy, badania, leczenie

Zależnie od dnia masz inne normy dla każdego z hormonów, ale polecałabym dzień. Hm, ja słyszałam teorię, że prolaktynę najlepiej do 10 dnia cyklu. Ale wygłosił ją nielekarz, więc może tak nie jest. Wszystko zależy od tego, co podejrzewa lekarz. Jednak jeśli same, prywatnie wykonujemy badania - normy dobieramy pod dzień cyklu. U mnie wyszła niedoczynność tarczycy - biorę leki od kilku miesięcy i włosy mniej wypadają :.

Jeśli przez dłuższy czas obserwujesz nadmierną utratę kosmyków, to prawdopodobnie w Twoim organizmie zachodzą jakieś niekorzystne zmiany. Odpowiedź na to pytanie dadzą wyłącznie badania laboratoryjne. Które z nich warto wykonać, aby rozpoznać przyczynę wypadania włosów? Przeczytaj mój poradnik. Badania laboratoryjne może zlecić lekarz pierwszego kontaktu — wówczas otrzymasz skierowanie i będziesz mogła wykonać je bezpłatnie. Jeśli jednak zależy Ci na czasie, to znajdź prywatne laboratorium.

Komentarze

Ja bym dodała jeszcze antyTpo i antyTg, D3, B12, miedź, próby wątrobowe. Witam Proszę o poradę wyboru dobrych tabletek na wypadanie włosów od dobrych kilku miesięcy bardzo wypadają mi włosy wynik z tarczycy mam dobry robiłam dwa razy po 3 miesiące kuracje biotebalem i zero efektów więc może Pani mogła by mi polecić jakieś dobre tabletki żeby zatrzymać wypadanie włosów z góry bardzo dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam.

Slav

Darknull3

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd.

Alja

Zostaw swoją myśl