Jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów

jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów

W jaki sposób zaburzenia hormonalne wpływają na włosy u kobiet?

Codziennie człowiek fizjologicznie traci od 45 do włosów. Niepokojącym sygnałem jest dzienne wypadanie przekraczające włosów. Powodem mogą być hormony. Na wypadanie włosów wpływają m.

Dzień dobry, od dłuższego czasu borykam się z wypadaniem włosów wypadają całe, z cebulkami, kilkaset dziennie. Ani lekarz ogólny, ani dermatolog ani ginekolog nie zlecili mi jednak wykonania badań hormonalnych zlecono tylko TSH - jest w normie. Chodzi mi jednak o oznaczenie hormonów płciowych, androgenów, etc. Chcę je wykonać na własną rękę, skoro i tak są to badania płatne. Które badania powinnam w związku z tym wykonać? Czytałam dużo o DHT i stosowanych w walce z nim inhibitorach alfa reduktazy. Czy zbadanie DHT wystarczy, czy konieczne jest zbadanie także pozostałych hormonów? Dodam, że moja mama przeszła zator płucny, w związku z czym lekarz ginekolog odradził mi antykoncepcję hormonalną. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Prześlij komentarz. Coraz więcej osób ma problem z wypadaniem włosów o podłożu hormonalnym. Jednak, gdy szybko uda się ustalić diagnozę, można ten problem leczyć i odratować dużą część włosów. Dziś dowiesz się przy jakich zaburzeniach hormonalnych i  jakie hormony powodują wypadanie włosów. Dotyczy zarówno kobiet i mężczyzn.

Komentarze

qwasar

Organizm kobiety, w przeciwieństwie do organizmu mężczyzny, jest narażony na dość duże zmiany hormonalne związane z przebiegiem cyklu menstruacyjnego oraz z biologiczną rolą przystosowującą ciało kobiety do roli matki.

Yashikov

Zostaw swoją myśl