Jesienne wypadanie włosów ile trwa

Tak jak drzewa tracą liście, a zwierzęta zrzucają sierść w okresie jesiennym, tak również ludzie podporządkowują się prawom natury i przed zimą część ich włosów ulega wymianie. Na szczęście, człowiek nie traci zupełnie włosów, tak jak zwierzęta tracą sierść w procesie linienia. Przed całkowitą utratą włosów broni nas charakter cyklu włosowego.

Jesienne wypadanie włosów - jak temu zaradzić?

PRZYCZYNY WYPADANIA WŁOSÓW

U mnie sezon wzmożoną pielęgnację włosów trwa praktycznie cały rok, więc… Hmmm, olej z wiesiołka, pijesz? Tego nie próbowałam, ale przypomniałaś mi o tranie, może do niego wrócę. A poza tym wciąż noszę się z zakupem jakiegoś dobrego oleju do włosów.

Wypadanie włosów jesienią to fizjologiczna norma - zwykle tracisz około 50 włosów dziennie, jesienią - trochę więcej, nawet do Jeśli jednak wypadanie włosów zamiast się zmniejszać, narasta, najwyższy czas pospieszyć włosom na ratunek. Oto sposoby na prawidłową pielęgnację włosów jesienią. Wypadanie włosów jesienią nikogo nie dziwi i nie powinno budzić niepokoju, o ile trwa krótko. Jesień to okres przejściowy, kiedy zmienia się pogoda, otoczenie i również nasza skóra. Wysuszona po lecie skóra potrzebuje dużej dawki nawilżenia, a nasz organizm prosi się o wprowadzenie odpowiednich składników odżywczych. Słaby stan organizmu objawia się często łamliwością paznokci, problemami cery i właśnie nadmiernym wypadaniem włosów. Bywa, że problem jest tak poważny, że jedynym wyjściem okazuje się wizyta u lekarza trychologa.

Stres, geny, wahania hormonalne, choroby — przyczyn wypadania włosów może być wiele. Do którego momentu utrata włosów jest jeszcze normą, a kiedy może wskazywać na poważny problem? Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, że wypadanie włosów to zjawisko normalne. Jest konsekwencją naturalnego cyklu życia włosa, składającego się z trzech faz: wzrostowej trwa najdłużej - od 2 do 8 lat, zazwyczaj ok. Następnie następuje odpoczynek mieszka włosowego, który może trwać miesiące, po czym włos odrasta. Dziennie możemy tracić od 50 do , a nawet włosów.

Komentarze

mihhan

baroque

Każdy rodzaj wypadania włosów jest problemem, wobec którego wiele mężczyzn i kobiet staje często bezradna. Jednak nie każde wypadanie włosów jest sobie równe.

NorUbamma

Otwórz galerię 2.

Svetoch1980

Zostaw swoją myśl