Lek na porost włosów korea

Wypadanie włosów można zahamować lub przynajmniej spowolnić metodami farmakologicznymi. W przypadku łysienia androgenowego stosuje się substancję o nazwie finasteryd lub inne tabletki na włosy o działaniu zmniejszającym aktywność męskich hormonów płciowych. Natomiast leczenie łysienia plackowatego wymaga podania leków immunosupresyjnych.

porost włosów leki

Strona główna » Leczenie i preparaty » Tabletki na wypadanie włosów — Ranking. Leki, preparaty i suplementy. Mówi się, że dziennie tracimy około włosów.

W ubiegłym roku bardzo dużo chorowałam. Wciąż zażywałam antybiotyki, przez co czułam się bardzo osłabiona. Zauważyłam, że słabsze stały się również moje włosy — wypadały. Jako, że byłam sceptycznie nastawiona do zażywania tabletek, które mają za zadanie polepszyć strukturę włosa, szukałam w Internecie innych, alternatywnych produktów. Czytałam opinie na temat znalezionych preparatów oraz analizowałam skład, zwracając uwagę na to, czy nie produkt nie zawiera czasem substancji na które mam alergię. Mam niecałe trzydzieści lat i nigdy dotąd nie miałam problemu z wypadającymi włosami.

Serwis Business Korea informuje , że naukowcom z Yonsei University udało się wytworzyć biochemiczną substancję, która ma być przełomem w leczeniu łysienia androgenowego. To choroba dotykająca przede wszystkim mężczyzn, ale kobiety również - ogółem odpowiada aż za 95 proc. Opracowanie specyfiku zostało poprzedzone przez inne odkrycie koreańskich badaczy - że skóra i tkanki głowy łysiejących osób zawierają duże ilości białka o nazwie CXXC5. Ma ono negatywny wpływ na gojenie się ran i rozwijanie mieszków włosowych, kiedy wiąże się z innym białkiem zaangażowanym w alternatywne szlaki sygnałowe Wnt. Wynaleziona przez Koreańczyków substancja , która została nazwana PTD-DBM, zapobiega powstaniu tego wiązania, dzięki czemu nic nie blokuje regeneracji i rozwoju mieszków włosowych. Naukowcy najpierw wypróbowali jej działanie na laboratoryjnych myszach - z pozytywnym skutkiem. Po 28 dniach aplikowania specyfiku na nieowłosioną skórę gryzoni zaczęły się na niej pojawiać nowe mieszki włosowe. Dołącz do Zdrowia na Facebooku! Żaden z dostępnych w sklepach specyfików na łysienie nie ma takiego działania, bo jedyne, na co takie środki wpływają, to wzrost już posiadanych włosów. PTD-DBM ma więc potencjał, by stać się pierwszym naprawdę skutecznym "płynem na porost włosów" lub jednym z jego kluczowych składników.

Komentarze

HostMIR

Z przykrością muszę stwierdzić, że zaliczam się do niewielkiej grupy kobiet, które borykają się z łysieniem androgenowym.

LiteForexBiz

Zostaw swoją myśl