Leki na wypadanie włosów u dzieci

leki na wypadanie włosów u dzieci

Wypadanie włosów u dziecka – przyczyny i leczenie nadmiernego wypadania włosów u dziecka

Przyczyny wypadania włosów- rozmowa z trychologiem Magdą Szymczak

Widoczne przy myciu lub czesaniu wypadanie włosów jest zwykle zjawiskiem normalnym. W pewnych sytuacjach wypadanie włosów może być jednak nadmierne i wtedy wymaga porady lekarskiej. Częściej jednak zdarza się wypadanie równomierne, co pacjent zauważa jako zwiększoną liczbę włosów pozostających na grzebieniu lub w wannie po myciu głowy. Przyczyną wypadania włosów może być: stosowanie leków cytostatycznych lub immunosupresyjnych, zatrucie metalami ciężkimi tal, rtęć, arsen , ostre choroby zakaźne np. U dzieci neurotycznych przyczyną może być mimowolny tik polegający na pociąganiu za kosmyki włosów. U małych dzieci, mających dostęp do piwnic, należy wykluczyć ewentualne zatrucie trutką na szczury zawiera tal!

sposoby przeciw wypadaniu włosów

Stereotyp głosi, że łysienie jest problemem wyłącznie osób w dojrzałym wieku lub starszych. To nieprawda, o czym niestety czasami przekonują się rodzice, dla których łysienie dziecka jest szokiem. Sytuacja jest szczególnie trudna właśnie dla dziecka, które, będąc w wieku szkolnym boi się wykluczenia i napiętnowania. Od postępowania rodziców zależy, czy dziecko zaakceptuje swoją przypadłość i poradzi sobie z nią w codziennym życiu. Sprawdźmy, jakie są najczęstsze przyczyny łysienia u dzieci, nawet kilkuletnich. Trichotillomania to jedna z najbardziej powszechnych przyczyn łysienia u dzieci.

Komentarze

Wypadanie włosów u kobiet a mężczyzn Przyczyny nadmiernego wypadania włosów uzależnione są od płci, również sam sposób łysienia przebiega inaczej, co Jak zapobiegać nadmiernemu

romiz

Robodog

Zostaw swoją myśl