Len na wypadajace wlosy

len na wypadajace wlosy

Siemię lniane – po miesiącu kuracji…

Siemię lniane wykorzystywane jest w różnych dziedzinach: w medycynie i kosmetyce. Medycyna wykorzystuje właściwości powlekające i osłaniające siemienia lnianego do walki z nadżerkami i wrzodami żołądka i jelit. Osoby, które mają przewlekłe problemy z gardłem np.

Ciekawy wpis! Jakiś czas temu bawiłam se w robienie żelu : Byłam z niego baaardzo zadowolona : Pozdrawiam. Nie mogłabym się przekonać do picia, ale lubię stosować jako dodatek do maski lub jako płukankę. Ja bardzo lubię zalać gorącą wodą, potem odstawić na 15 minut i dolać trochę jakiegoś soku, najlepiej takiego wyciskanego ; smakuje wtedy jak kisiel owocowy :. Ja zdecydowanie wolę formę do spożycia ;- Na efekt trzeba czekać, ale zdecydowanie warto ;.

Najczęściej wieczorem przed samym zaśnięciem zalewam 1 łyżkę siemienia niecałą szklanką gorącej wody ale nie wrzątkiem. Kubek przykrywam talerzykiem i rano po wymieszaniu i dodaniu domowego soku malinowego wypijam całość razem z ziarenkami na czczo. Woda jest delikatnie żelowa i tylko odrobinę gęstsza niż normalnie. Szczerze mówiąc ocena jakiejkolwiek kuracji wewnętrznej nie należy do najłatwiejszych. Ciężko jest kategorycznie stwierdzić, które efekty osiągnęliśmy np. Po pierwsze zdrowie: Jak pewnie dobrze wiecie przez ostatnich kilka tygodni chorowali dosłownie wszyscy. Wokół mnie zarówno w domu, w pracy jak i w autobusach pełno było kichających, kaszlących czy zagrypionych ludzi. Mnie nie dopadł nawet katar!

Zdjęcia jak zawsze śliczne! Raz dawała fajne efekty, innym razem moje włosy były po niej dziwnie "lekkie",piórkowate i wszędzie "latały" :D Nie mam pojęcia dlaczego, ale to mnie nie zniechęciło. Dalej od czasu do czasu stosuję, bo świetnie nawilża! Witam: lubię czytać Twojego bloga niestety nie mogę patrzeć na to w jaki sposób używasz siemienia lnianego. UWAGA jako farmaceuta podkreślam że tego surowca się nie gotuje bo wtedy nie wydziela się śluz tylko skrobia.

Komentarze

Siemię lniane znajduje coraz więcej zwolenniczek i można wykorzystywać je na różne sposoby.

korkino

Nachricht hinterlassen.

SLAiPS

Zostaw swoją myśl