Maseczka na porost włosów z kawy

maseczka na porost włosów z kawy

Płukanka z kawy to naturalny sposób na pogłębienie koloru, ale to nie jedyne jej zalety. Zawarta w kawie kofeina pobudzi nie tylko właścicielkę czupryny, ale także wzrost włosów. Płukanką z kawy , jak każdą płukanką do włosów, polewa się już umyte i wypłukane z szamponu włosy oraz skórę głowy. Należy je następnie spiąć i pozostawić na 15 minut lub dłużej. Po tym czasie włosy trzeba ponownie wypłukać, ponieważ pozostawiona kawa obciąży je i sklei. Płukanka z kawy przeznaczona jest dla brunetek i szatynek.

Wszystko to za sprawą Międzynarodowego Dnia Urody 9 września , który z roku na rok zyskuje na popularności. Kiedy nadmiar pracy staje się przytłaczający, warto zafundować sobie chwilę przyjemności i poświęcić się pielęgnacji. Alternatywą dla kosztownych zabiegów w salonach kosmetycznych i SPA, jest własnoręczne stworzenie kosmetyków z domowych produktów. Jednym z nich jest kawa, powszechnie stosowana jako składnik profesjonalnych preparatów. Wykorzystanie kofeiny w kremach czy balsamach zyskuje na popularności, z uwagi na szereg jej pozytywnych właściwości. Jakie korzyści niesie za sobą używanie kawowych kosmetyków? Włos Ci z głowy nie spadnie.

Każda z nas wie, że zwykła mała czarna jest w stanie postawić nas na nogi nawet po 4 godzinach snu, czuwaniu przy chorym dziecku albo ciężkim maratonie w pracy. Uwielbiamy ten aromatyczny napój, nie ukrywam, że ja piję go znacznie więcej niż powinnam…. Maseczka z kawy pomaga usunąć cienie pod oczami i oznaki zmęczenia. Dodatkowo można z niej przygotować dokładnie złuszczający, głęboko oczyszczający peeling.

Komentarze

Kawa na włosy może być stosowana w postaci płukanki lub peelingu. Dzięki zawartości kofeiny wspomaga ukrwienie skóry głowy i regenerację mieszków włosowych, sprawia przy tym, że włosy rosną szybciej.

Melotron

Cześć kochani. Od dawna zbieram domowe przepisy na różne kosmetyki.

uraltermo

progmo

Zostaw swoją myśl